Ekonomi Robot yazılımla çalışanlar memnun

Robot yazılımla çalışanlar memnun

Geleceğin dünyasını şekillendiren teknolojilerin ele alınacağı Türkiye’nin en büyük teknoloji ve dijital dönüşüm etkinliği Smart Future Expo bu hafta başlıyor. ASKON’un düzenlediği etkinliğin ana konuşmacısı ise UiPath’ın Türkiye Genel Müdürü Tansu Yeğen olacak. Etkinlik öncesi bir açıklama yapan Yeğen, robot yazılımların çalışan memnuniyetini yüzde 80 arttırdığını söyledi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Smart Future Expo bu hafta başlıyor.
Smart Future Expo bu hafta başlıyor.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği’nin (ASKON) düzenlediği Türkiye’nin en büyük teknoloji ve dijital dönüşüm etkinliği Smart Future Expo 2018 Akıllı Teknolojiler Zirve ve Sergisi bu hafta gerçekleştirilecek. 14-15 Kasım’da “Dönüşerek Daha Güçlüyüz” sloganıyla İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek zirvede, geleceğin akıllı teknolojileri ve bu teknolojilerin ülkemizin şehirleri ve sanayisine getirdiği yeni yaklaşımlar ele alınacak.

YAPAY ZEKA DESTEĞİYLE

Zirvede ana konuşmacısı UiPath’ın Türkiye Genel Müdürü Tansu Yeğen olacak. Yeğen zirvede, yapay zekâ destekli yazılım robotlarıyla değişen iş hayatına değinecek. Etkinlik öncesi robot yazılımlarla ilgili bir açıklama yapan Yeğen, robot yazılımların çalışan memnuniyetini yüzde 80 arttırdığını söyledi. Tansu Yeğen, bu çözümü kullanan kurumların, yapay zekanın sağladığı faydalardan yararlandığını belirtiyor.

Tansu Yeğen

EKONOMİYİ HER YIL YÜZDE 1 BÜYÜTÜYOR

Yeğen, “Bu kurumlar, her yönden işlerinde hızlanarak yüzde 75’lere varan verimlilik artışı yakalıyor. Aynı zamanda robot yazılımlar, çalışanların toplam işleri içinde ortalamada yüzde 40 civarında yer alan tekrarlanan işleri üstlendikleri için, çalışan memnuniyeti de yüzde 80 artış gösteriyor” dedi.

Yeğen’e göre, önümüzdeki 10 yıl içinde ülkelerin bu teknolojiyi kullanarak ekonomilerini her yıl yüzde 1 oranında artırmaları bekleniyor.

  • NELER KONUŞULACAK?
  • Bakanlıkların, yerel yönetimlerin, üniversitelerin ve sektör lideri firmaların yerlerini alacağı dev organizasyonda; Sanayinin Dönüşümü, Akıllı Şehir ve Yapı ile Girişimcilik temaları eş zamanlı olarak işlenerek bilişim, yazılım, otomasyon, elektronik ve şehircilik başta olmak üzere gelişen IoT, yapay zeka, bulut bilişim ve büyük veri gibi geleceğin dünyasını şekillendiren akıllı teknolojilere değinilecek.
Ankara'da cuma namazı saat kaçta?
Gündem

Ankara'da cuma namazı saat kaçta?

Müslümanlar için büyük öneme sahip olan mübarek cuma namazı bu hafta da büyük bir katılımla kılınacak. Cuma namazına gidecek olanlar Ankara'da cuma saatini arıyor. Camileri dolduracak cemaat Ankara'da cuma namazı saat kaçta? sorusunun cevabını merak ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığının takvimine göre, Ankara'da cuma namazı saat 12.53'te.
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.