Ekonomi Selçuk Bayraktar ABDli firmaya meydan okudu Bakalım kim önce yapacak

Selçuk Bayraktar ABD'li firmaya meydan okudu: Bakalım kim önce yapacak

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde öğrenciler ile Milli Teknoloji Hamlesi söyleşisinde bir araya geldi. Selçuk Bayraktar burada yaptığı konuşmada, dünyanın kısa pistli deniz platformlarına iniş ve kalkış kabiliyetine sahip olacak ilk SİHA’sı olması planlanan Bayraktar TB3’e değindi. Bayraktar, "Dün bir Amerikalı firma, 'kısa pistli gemiler için biz ilk yapacağız' diye yayında bulundu ancak bakalım kim önce yapacak” dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Selçuk Bayraktar ABDli firmaya meydan okudu: Bakalım kim önce yapacak
Selçuk Bayraktar

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, İTÜ’lü öğrenciler ile Milli Teknoloji Hamlesi söyleşisinde buluştu. Burada Baykar'ın faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Bayraktar, şu ana kadar Baykar üretimi insansız platformların ihracatı için 20’den fazla ülkeyle sözleşme imzalandığını vurgulayarak 13’ünde bu insansız platformların aktif olarak kullanıldığını söyledi.

Baykar’ın gelirlerinin %95’inden fazlasının ihracattan geldiğini söyleyen Bayraktar, Bayraktar TB2’nin dünyada en fazla ülkeye ihraç edilen ve en yüksek fiyat ve performans seviyesine sahip SİHA olduğunu belirtti.

"ABD'Lİ FİRMA İLK BİZ YAPACAĞIZ DEDİ"

Selçuk Bayraktar, sunumu esnasında yeni geliştirilen ve dünyanın kısa pistli deniz platformlarına iniş-kalkış kabiliyetine sahip olacak ilk SİHA’sı olması planlanan Bayraktar TB3’e de değindi. Bayraktar, "Gerçi dün bir Amerikalı firma, ‘kısa pistli gemiler için biz ilk yapacağız’ diye yayında bulundu ancak bakalım kim önce yapacak" dedi.

ABD’li General Atomics şirketi tarafından geliştirilen MQ-9B STOL İHA, geçtiğimiz günlerde ilk kez kamuoyuna tanıtılmıştı.

Selçuk Bayraktar
OYNAT 00:52
Selçuk Bayraktar "Muharebe alanında devrim" diyerek ABD'li firmaya meydan okudu: Bakalım kim önce yapacak
Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde öğrenciler ile Milli Teknoloji Hamlesi söyleşisinde bir araya geldi. Selçuk Bayraktar burada yaptığı konuşmada, dünyanın kısa pistli deniz platformlarına iniş ve kalkış kabiliyetine sahip olacak ilk SİHA'sı olması planlanan Bayraktar TB3'e değindi.

Selçuk Bayraktar, 'Hemen biraz geleceğe bakalım. Kendi sınıfında dünyanın ilk kısa pistli gemileri konuşlu SİHA'sı olacak...Gerçi dün bir ABD'li firma 'Kısa pistli gemileri biz de yapıyoruz. İlk biz yapacağız' diye açıklamada bulundu. Ama bakalım kim önce yapacak. BAYRAKTAR TB3 ve Kızılelma, şayet bir gün görev almayı başarabilirlerse bu çalışmalarımız, muharebe sahasında kullanılırsa, nasıl ki Türk SİHA'ları dünyada SİHA'larla kazanılan ilk savaşı kazandılarsa muharebe tarihinde devrim yapacak, inşallah. Bunu da bugünden tarihe not düşmüş olayım.'

The New Yorker dergisi TB2 Bayraktar SİHA'yı kaleme aldı: Savaşın doğasını değiştiren Türk dron'u
EKONOMİ
The New Yorker dergisi TB2 Bayraktar SİHA'yı kaleme aldı: Savaşın doğasını değiştiren Türk dron'u

Bir ülke daha Bayraktar TB2'ye talip oldu: Slovakya Savunma Bakanı Jaroslav Nad, Haluk Bayraktar ile görüştü
EKONOMİ
Bir ülke daha Bayraktar TB2'ye talip oldu: Slovakya Savunma Bakanı Jaroslav Nad, Haluk Bayraktar ile görüştü

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.