Ekonomi SGKdan borçlara yapılandırma açıklaması

SGK’dan borçlara yapılandırma açıklaması

Sosyal Güvenlik Kurumu, Kırıkkale Müdürü Veli Karacaköylü, SGK’ya olan borçların yapılandırılmasıyla ilgili yasadan yararlanmak isteyen borçlular için müracaatların 31 Temmuz 2018 tarihinde sona ereceğini açıkladı.

Haber Merkezi IHA
Borçların yapılandırması devam ediyor.
Borçların yapılandırması devam ediyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu, Kırıkkale Müdürü Veli Karacaköylü, SGK’ya olan borçların yapılandırılmasıyla ilgili yasadan yararlanmak isteyen borçlular için müracaatların 31 Temmuz 2018 tarihinde sona ereceğini ifade etti.

7143 sayılı Kanuna göre SGK’ya borcu olan işveren, sigortalı ve hak sahiplerine yeni bir fırsat daha sunuyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırıkkale İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, yapılandırmadan kimlerin faydalanacağı, neler yapılması gerektiği ile ilgili bilgiler verilirken, yapılandırma kapsamına sigorta primi borçları, işsizlik sigortası, idari para cezası, iş kazası, meslek hastalığı veya iş veren ya da üçüncü kişilerin sigortalılara yaptıkları haksız fiiller sonucunda doğan rücu alacakları, yersiz bağlanan gelir ve aylıklardan doğan alacaklar, BAĞ-KUR sigortalıların daha önce dondurulan hizmet sürelerinin ihyası halinde doğacak alacaklar da belirtildi.

Ulaştırma Bakanı ilk talimatını verdi
EKONOMİ
Ulaştırma Bakanı ilk talimatını verdi

Çalışmak için en çok tercih edilen 3 ülke
EKONOMİ
Çalışmak için en çok tercih edilen 3 ülke

İstanbul'un konutta en ucuz ilçesi
EKONOMİ
İstanbul'un konutta en ucuz ilçesi
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.