Ekonomi Taksiciler Odasından Uber açıklaması

Taksiciler Odası'ndan Uber açıklaması

Uber’in Türkiye’de XL araçlarla yaptıkları hukuksuz taşımacılıkta geri adım atma kararı aldığı yönünde duyumlar aldıklarının belirten İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, bu kararın korsan taşımacılıkta beklenen sonunun başlangıcı olduğunu söyledi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Foto/Arşiv
Foto/Arşiv

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, Uber'e ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"Dünyanın birçok ülkesinde, emeği ve plaka için devletin belirlediği sermayeyi ödeyenleri hiçe sayarak korsan taşımacılık yaptığı gerekçesi ile yasaklanan Uber’in Türkiye’de XL araçlarla yaptıkları hukuksuz taşımacılıkta geri adım atma kararı aldığını duyuyor ve takip ediyoruz. Açıkçası gelinen nokta, bizim çok çok önceden uyardığımız üzere Ülkemizde korsan taşımacılık şirketinin beklenen sonunun başlangıcıdır.

Sürekli dile getirdik, küresel korsanların yaptığı, kamu arazisine gecekondu yapmaktan farksızdır. Nitekim ilgili bakanlıklarımızın çıkarmış olduğu kanunlar neticesinde sonucunu hep birlikte gördük ve görüyoruz. Öte yandan bildiğiniz gibi yaklaşık (6) yıldır taksicilik mesleğinin üzerine bir karabulut gibi çöken, yasaları hiçe sayan küresel taksi korsanlığına karşı kararlılıkla hukuki mücadelemizi sürdürüyoruz.

Her şeyden önce bugün burada belirtmeliyiz ki taksiciler olarak yüce Türk adaletine güveniyor ve bizlerde günümüz şartlarına uyarak her türlü teknolojiye açık olup kendimizi yeniliyor, çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz.''

Fındık için en büyük tehlike
EKONOMİ
Fındık için en büyük tehlike

Bakan Albayrak'tan kıdem tazminatı açıklaması
EKONOMİ
Bakan Albayrak'tan kıdem tazminatı açıklaması

Emirates 15,4 bin lira maaş vereceği Türkleri bulmak için Antalya'ya geliyor
EKONOMİ
Emirates 15,4 bin lira maaş vereceği Türkleri bulmak için Antalya'ya geliyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.