Ekonomi Tatilin ilk günü750 bin yolcu

​Tatilin ilk günü kaç kişi yolculuk yaptı?

Tatilin ilk günü 750 bin yolcu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin ilk gününde, 5 bin 104 uçak seferi yapıldığını belirterek, bu seferlerle toplam 748 bin 829 yolcuya hizmet verildiğini bildirdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Toplam 748 bin 829 yolcuya hizmet verildi
Toplam 748 bin 829 yolcuya hizmet verildi

Turhan, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünün verilerine göre, Kurban Bayramı tatilinin başlangıcında gerçekleşen havayolu uçak ve yolcu istatistiklerini açıkladı.

YARISI İSTANBUL’DAN

9 günlük Kurban Bayramı tatilinin ilk gününde Türkiye genelindeki havalimanlarında 5 bin 104 uçak seferi yapıldığını aktaran Turhan, "Bu seferlerle iç hatta 340 bin 132 yolcuya, dış hatta ise 408 bin 697 yolcuya hizmet verildi" dedi.

Bayram tatilinin başlangıcında turizme yönelik havalimanlarından hizmet alan yolcu sayısının iç hatlarda 215 bin 124, dış hatlarda ise 385 bin 321 olduğunu dile getiren Turhan, söz konusu yolcu trafiğinin yarısından fazlasının İstanbul'daki havalimanlarından olduğunu bildirdi.

Türk diplomatik arşivi artık dijital ortamda
TEKNOLOJİ
Türk diplomatik arşivi artık dijital ortamda

Yeni havalimanıyla
bilet fiyatı düşecek
EKONOMİ
Yeni havalimanıyla bilet fiyatı düşecek

Çevreyi kirletene
taviz yok
GÜNDEM
Çevreyi kirletene taviz yok

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.