Ekonomi Kavcıoğlu Rezerv 125 milyar dolara yaklaştı Merkez Bankası güçlüdür

Kavcıoğlu: Rezerv 125 milyar dolara yaklaştı Merkez Bankası güçlüdür

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Rezerv 125 milyar dolara yaklaştı, Merkez Bankası güçlüdür" dedi. Kavcıoğlu, "Merkez Bankası'nı yanlış ve haksız bir şekilde eleştirmek doğru değil. Spekülasyonlar hem ülkemize hem de Merkez Bankası'na zarar verir" diye konuştu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
TCMB Başkanı Kavcıoğlu: Merkez Bankasının rakamları üzerine spekülasyon yapmak ülkeye zarar verir
​Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi sonrası açıklama yaptı.

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Merkez Bankasının bütün rakamları nettir, bunların üzerine spekülasyon yapmak bu ülkeye zarar verir. Merkez Bankasını yanlış bir şekilde eleştirmek doğru değil. Bu anlamda herkesi daha sağduyulu olmaya çağırıyorum" dedi.

Merkez Bankası'nda görev değişimi: İki başkan yardımcısı ve bir PPK üyesi görevden alındı
EKONOMİ
Merkez Bankası'nda görev değişimi: İki başkan yardımcısı ve bir PPK üyesi görevden alındı

Kavcıoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü:

  • (TCMB'deki görev değişiklikleri) Bu arkadaşlar faiz indirildiğinde de faiz artırıldığında da burada görev yaptılar. Bugüne kadar birçok arkadaş görevden ayrıldı. Bunun altında bir şeyler aramak doğru değil.
  • (Kurdaki hareketlilik) 21 Ekim'e (PPK toplantısı) kadar teknik ekiple çalışacağız. Bütün gelişmeleri analiz ederek bir karar vereceğiz. (PPK toplantısı) 21 Ekim'de en doğru kararı vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın."

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.