Ekonomi Terör ikinci el araç piyasasını vurdu

Terör ikinci el araç piyasasını vurdu

Bölgede yaşanan terör olayları nedeniyle ikinci el araç piyasası da zor durumda. Batman'da otomobil alım ve satımları adeta durma noktasına geldi.

Haber Merkezi IHA
Batman'da bölgede yaşanan terör olayları, ikinci el araç piyasasını da vurdu. Oto Galericiler Sitesi Başkanı Mehmet Can Barış, esnafların bu yüzden zor durumda olduklarını vurguladı.
Güneydoğu'da yaşanan terör olayları bir darbe de ikinci el araç piyasasına vurdu. Batman'da otomobil alım ve satımları durma noktasına geldi. Batman Oto Galericiler Sitesi Başkanı Mehmet Can Barış, ikinci el araç piyasasının yaşanan olaylar nedeniyle durduğunu, esnafın kepenk kapatmaması için bölgedeki savaşın sonlandırılması gerektiğini söyledi. Fiyatların düşmesine rağmen alıcı bulunamadığını anlatan Barış, “Şu anda esnaf perişan durumda. Satışlar sıfırın altına düşmüş, satışlarda en az yüzde doksan indirim var savaştan dolayı bölge çok mağdur durumda. İş yok, güvence yok tüm sınır kapıları kapandı. Buradaki alışverişin yüzde ellisi Irak, İran ve Suriye'ye bağlıydı" dedi.
Bölgedeki olayların sonlanması durumunda işlerinin düzeleceğini umduklarını anlatan Barış, “Tüm bölgede savaş olduğu için satışlar durma noktasına geldi. Biz Türkiye'de barış kardeşlik istiyoruz, savaşın bitmesini istiyoruz. Bu olaylar sadece oto galericileri değil tüm esnafı perişan etti. Satış olarak her bir esnafın bir iki ayda anca bir araba satabiliyor o da zararına satıyor" diye konuştu.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.