Ekonomi Terörün mali kaynağınavergi kıskacı

Terörün mali kaynağına vergi kıskacı

Vergi Müfettişleri Derneği Genel Başkanı Özgür Kubuş, terör örgütlerinin mali kaynaklarının vergi müfettişleri tarafından incelendiğini aktardı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Terörün mali kaynağına vergi kıskacı
Terörün mali kaynağına vergi kıskacı

Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’nın kuruluşunun 6’ncı yılı dolayısıyla genel başkan Özgür Kubuş imzasıyla Vergi Müfettişleri Derneği’nden yazılı bir açıklama yayımlandı. Terörle mücadelede vergi müfettişlerinin önemli görevlerde bulunduğunun altını çizen Kubuş, “Terör örgütlerinin mali kaynaklarının kesilmesi, terörizmle mücadelede etkin bir yöntemdir. Vergi müfettişleri, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kurulan komisyonlara Başkanlık yapmakta, görevin niteliği gereği gizlilik gerektiren pek çok incelemeyi yürütmektedirler” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN’IN TALEBİYLE KURULDU

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “10 Temmuz 2011 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın üstün öngörü ve kararlılığı ile kurulan Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı 6’ncı yılını doldurmuştur. Vergi Denetim Kurulu’nun kurulmasıyla eski, verimsiz ve dağınık yapılardan, çağımızın gereklerine uygun bir yapıya geçilmiştir. Maliye Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Vergi Denetim Kurulu 2011 yılından itibaren beşeri sermayesini 8 bin 500 nitelikli vergi müfettişine çıkarmış ve vergi denetimi yönünden Cumhuriyet tarihimizin en başarılı inceleme sonuçlarını elde etmiştir."

Trump'ın istediği rahip bir kez daha hakim karşısında
Gündem

Trump'ın istediği rahip bir kez daha hakim karşısında

ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’den iadesini istediği, terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği iddiasıyla tutuklu bulunan ve hakkında 35 yıl hapis cezası istemiyle dava açılan ABD uyruklu papaz Andrew Craig Brunson, bugün üçüncü kez hakim karşısına çıktı. İlk çıktığı duruşmada tutuklu sanık Brunson hakkındaki iddiaları kabul etmemişti. Tanık olarak dinlenen kilise cemaatinden Levent Alkan, sanık Brunson’un PKK sempatizanlarına yardım ettiğini, kilisede bulunan gizli odada toplantılar yapıldığını, kilisede Türk-Kürt ayrımcılığı yapıldığını söyledi.
Fenomen baba oğul Mercedes’in koltuğunu keserek içini açtı
Teknoloji

Fenomen baba oğul Mercedes’in koltuğunu keserek içini açtı

Sürekli ellerine geçen şeylerin içini açıp inceleyen fenomen baba oğul bu sefer Mercedes’in Almanya'daki müzesine gitti. Eline aldığı bucakla bir Mercdes Benz S Class serisi aracın şoför koltuğuna girişen baba içinde ne var ne yok hepsini ortaya döktü. İşte Mercdes-Benz S-Class serisi aracın şoför koltuğunun içerisinden çıkan mühendislik harikası sistemler ve parçalar.
Bedelli Askerlik Süper Lig'e de vurdu
Spor

Bedelli Askerlik Süper Lig'e de vurdu

Milyonlarca gencin beklediği ‘bedelli askerlik’ için AK Parti ilk adımı attı. Yaş 25, ücretin ise 15 bin lira olarak belirlendiği düzenlemede 28 günlük askerlik hizmeti de öngörülüyor. Bu kararla birlikte Süper Lig’de top oynayan ve askerliğini yapmamış bir çok futbolcu ‘bedelli askerlik’ten faydalanabilecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.