Ekonomi Ticaret savaşından Türkiyeye avantaj

​Ünlü yatırımcı Mark Mobius: ​Ticaret savaşından Türkiye’ye avantaj

Ticaret savaşından Türkiye’ye avantaj

Ünlü yatırımcı Mark Mobius, Türkiye’nin ticaret savaşından fayda sağlayabileceğini belirtti. Seçimlerden sonra tansiyonun düştüğüne vurgu yapan Mobius, Türkiye’nin artık büyük programını uygulayabileceğini ifade eti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Ünlü yatırımcı Mark Mobius
Ünlü yatırımcı Mark Mobius

Gelişen piyasalarda ilk akla gelen isimlerden milyarder yatırımcı Mark Mobius, ticaret savaşları üzerine "ABD ile Çin arasındaki ticaret anlaşmazlığı son derece kritik. Daha kötüye gidebilir. Anlaşmazlık artarsa en çok kaybeden Çin olacak" yorumunu yaptı. Söz konusu ticari savaşın küresel ölçekte bir çok ülkeyi etkileyeceğine dikkat çeken Mobius, Türkiye'nin ise krizi fırsata çevirerek fayda sağlayan ülkelerden olacağını vurguladı.

İNŞAATTA CANLILIK SÜRER

Türkiye ile ilgili endişesi olmadının altını çizen Mobius, "Türkiye'de seçimin 2. tura kalmaması iyi bir haber. Biliyorsunuz adaylar yüzde 50'nin altında kalsaydı seçim 2. tura kalacaktı ama Erdoğan yüzde 52 ile seçildi ve bu olmadı. Ülkedeki tansiyon düştü ve artık büyük programını uygulayabilir. Yeni bir kanal inşa edecek. Devasa bir proje olacak. Ülkede canlı bir inşaat sektörü olacak" dedi.

  • Erdoğan çok iyi iş çıkarıyor
  • Mobius, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomiyi yönetme stratejisine ilişkin soruya şu yanıtı verdi: “Son 5 -6 yıla bakarsan çok iyi iş çıkardı. Dikkatleri kırsal kesime çekti. Parayı İstanbul’un elitleri kazanırken kırsal kesim ciddi anlamda yok sayılmıştı. Bu Erdoğan ile değişti ve ekonomi canlandı. Bu nedenle de Erdoğan iktidarını sürdürmeyi başardı. Bu durum devam edeceğe benziyor.”

Çin’e 200 milyar $’lık
yeni yaptırım
EKONOMİ
Çin’e 200 milyar $’lık yeni yaptırım

Korumacılık salgına dönüşebilir
EKONOMİ
Korumacılık salgına dönüşebilir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.