Ekonomi Ticareti geliştirmeye odaklandık

Ticareti geliştirmeye odaklandık

Türkiye-Malezya İş Forumu, Girişimci İş Adamları Vakfı (GİV) ev sahipliğinde Bahariye Mevlevihanesi gerçekleştirildi. Programla Türkiye ve Malezya arasındaki ticari, yatırım ilişkileri ve ikili iş birliklerinin güçlendirilmesine yönelik bilgi alışverişinde bulunulması hedefleniyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Mohamed Amar Abdullah
Mohamed Amar Abdullah

Çok sayıda yerli ve yabancı iş insanın ilgili gösterdiği etkinlikte konuşan Malezya’nın Kelantan Eyaleti Başbakan Yardımcısı Mohamed Amar Abdullah, Türkiye’nin mesafe olarak Malezya’ya uzak ancak Malezyalıların gönlüne çok yakın bir ülke olduğunu söyledi.

MALEZYA’DAN DAVET

Birçok defa çeşitli vesilerle Türkiye’yi ziyaret ettiğini anlatan Abdullah, ikili ilişkilerin daha önce askeri ve siyasi ağırlıklı olduğunu belirterek, bundan sonra iki ülke arasındaki ticareti geliştirmeye odaklanacaklarını ifade etti. Abdullah, forumun Türkiye ve Malezya arasındaki ticaretin geliştirmesinde katkı sağlayacağını belirterek, Malezya’daki sivil toplum kuruluşları, iş adamları ve politikacılarla birlikte iki ülkenin ticari ilişkilerinin geliştirilmesi için çalışacaklarını ifade etti. Türk iş adamlarının da Malezya ile daha çok ticaret yapmasını beklediklerini belirten Abdullah, Kelantan Eyaleti’nin doğal taşlar bakımından zengin bir bölge olduğunu bildirdi.

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin kurucusu Güleser Topuz ise iş dünyasında Müslüman kadınların daha çok yer alması gerektiğini belirterek, “Güçlü kadın, güçlü aile demek. Güçlü aile, güçlü devlet demek. Güçlü devletler de güçlü bir dünya demektir” ifadesini kullandı.

Sanayici dostu ve enerjik
EKONOMİ
Sanayici dostu ve enerjik
Abone Ol Google News
Tarihi kararın ardından akın akın Ayasofya'ya koşuyorlar
Gündem

Tarihi kararın ardından akın akın Ayasofya'ya koşuyorlar

10 Temmuz'da Danıştay'ın kararı ile müze statüsünden çıkartılarak yeniden cami vasfına kavuşan Ayasofya'ya vatandaşlardan yoğun ilgi. Girişlerin tamamen kapatıldığı alana gelen vatandaşlar didik didik arandıktan sonra Ayasofya meydanına alındı. Burada hatıra fotoğrafları çektiren vatandaşlar ilk namazın kılınacağı 24 Temmuz için de programlar yaptığı öğrenildi.
Yayımlanan rapor korkuttu: İngiltere'de 100 binden fazla 'modern köle' var
Dünya

Yayımlanan rapor korkuttu: İngiltere'de 100 binden fazla 'modern köle' var

Uluslararası sözleşmelerle yasaklanan kölelik, günümüzde yeni formlarıyla karşımıza çıkıyor. Sosyal Adalet Merkezinin (CSJ) yayımladığı kölelikle mücadele başlıklı rapor, İngiltere'de "modern zaman köleliğinin" yaygın hale geldiğini ortaya koydu. İngiltere'de "modern köle" sayısının 100 binin üzerinde olduğunun tahmin edildiği bildirildi.

Nil timsahları yumurtadan çıktı: 30 santigrat derecelik bir sıcaklıkta sakladık
Gündem

Nil timsahları yumurtadan çıktı: 30 santigrat derecelik bir sıcaklıkta sakladık

İstanbul Tuzla Viaport Marina içerisinde yer alan Timsah Park’ta yaşayan dişi timsahlardan birinin 3 ay önce yumurtlamasıyla başlayan sürecin sonunda 9 yavru Nil timsahı doğdu. 14 uzman personelin ilgilendiği yavru timsahların sağlık durumu iyi. Timsah Park Genel Müdürü Gökmen Aydın, “Türkiye’de doğan ilk Nil timsahları, çok mutluyuz. 3 gün oldu, 9 yumurtamız vardı. Dişi Nil timsahı olmasını istediğimiz için kuluçka döneminde 30 santigrat derecelik bir sıcaklıkta sakladık. 3 hafta boyunca her gün canlı yem ve küçük et parçalarıyla besleyeceğiz" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.