Ekonomi TLyi güçlendirecek somut projelerimiz var

'TL'yi güçlendirecek somut projelerimiz var'

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, dolardaki hareketlilik sonrası için 'TL'yi güçlendirecek somut somut projelerimiz var' açıklamasında bulundu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
TLyi güçlendirecek somut projelerimiz var
Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş açıklama yaptı.

Kurtulmuş, "Dolardaki yükseliş sonrası için TL'yi güçlendirecek somut projelerimiz var. Dalgalanma Türkiye ekonomisiyle ilgili sorundan değil." ifadeleri kullandı.

  1. Dövizdeki sert yükseliş karşısında harekete geçen hükümet TL kullanımını arttırmayı hedefliyor. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de 24 Kasımdaki açıklamalarında devletin satışlarında ve işlemlerinde TL'yi kullanacağını söylemesi TL'yi güçlendirme adına somut adımlardan biri olarak görülüyor.
Kurtulmuş: Putin bizzat teyit etti
GÜNDEM
Kurtulmuş: Putin bizzat teyit etti
Devlet TL kullanacak
EKONOMİ
Devlet TL kullanacak
‘TL tedbirleri’ devrede
EKONOMİ
‘TL tedbirleri’ devrede

#Bozdoları kampanyası
FOTOĞRAF 6
Title
Doların 3.4 TLye, kadar yükselmesi üzerine sosyal medyada Dövizini bozdur, Türk Lirasına sahip çık kampanyası başlatıldı.
Title
Pek çok vatandaş ellerindeki dolarları bozdurmaya başladı.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
#Bozdoları kampanyası
Sosyal medya üzerinden Türk lirasını korumaya yönelik "Oyunu bozalım, dövizleri bozduralım" sloganıyla sosyal medyada başlatılan "#BozDoları" kampanyasına Türkiye genelinde vatandaşlar destek oluyor. Pek çok vatandaş ellerindeki dolarları bozdurmaya başladı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.