Ekonomi Turizmden umutluyuz

Turizmden umutluyuz

Tarihi ve doğal güzellikleri ile kültürel özellikleri sayesinde Türkiye'nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinden ziyaretçi Fethiye'de tatil yapıyor. Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezleri arasında gösterilen bin 965 rakımlı Babadağ'dan hava şartlarına göre 12 ay uçuş yapabilen macera tutkunları, Ölüdeniz'in muhteşem manzarasını kuş bakışı izleme fırsatı buluyor.

Haber Merkezi AA
Muğla'nın Fethiye ilçesindeki turizmciler, turizm sezonun geçen yıla göre daha iyi geçmesini bekliyor.
Muğla'nın Fethiye ilçesindeki turizmciler, turizm sezonun geçen yıla göre daha iyi geçmesini bekliyor.
İlçeye gelenler deniz, kum ve güneşin yanı sıra "Hayalet Şehir" olarak bilinen Kayaköy Ören Yeri ile Amintas Kaya Mezarları, Telmessos Antik Kenti, Kadyanda Antik Kenti'ni gezerek tarihe yolculuk gerçekleştiriyor.

"Çok güzel bir sezon geçireceğimizi umuyorum"
Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal, Türkiye'de geçen yıl terör olayları ve hain darbe girişimi nedeniyle iç turizmde bir ay kayıp yaşandığını ve bunların turizme büyük zararı olduğunu hatırlattı.ı.

Ülke içinde yaşanan olumsuz olaylar nedeniyle yurt dışında bir imaj sorunu yaşandığını belirten Uysal, "2017 yurt dışı rezervasyonlarına kötü başladık ama son bir aydır yurt içi ve yurt dışından aldığımız rezervasyonlar toparlanmaya başladı. Geçen sene 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle kaybettiğimiz bir aylık süredeki yerli müşteriyi de toparlarsak geçen senenin üstünde çok güzel bir sezon geçireceğimizi umuyorum." diye konuştu.

"Bu sene her gelen turist bizim için çok özel olacak"
Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı da 2017'de Rusya ile ilişkilerin rayına oturmasının avantajının yaşanacağını ifade etti.

Fethiye'ye Güney Kore, İsrail, Lübnan, Kuzey Afrika'dan ziyaretçileri beklediklerini anlatan Saatcı, şöyle konuştu:

"Avrupalı turist daha çok İspanya, Portekiz, Yunanistan, İtalya pazarına geçti. Kriz eşittir fırsat gözüyle bakacak olursak Fethiye'nin 2016'dan bir çeyrek daha iyi olacağını düşünüyorum. Fethiye, kültür, tarih, deniz, doğa, spor yani turizmin hangi çeşitliliği aklınıza gelirse gelsin hepsine ev sahipliği yapıyor. Her şeyden önce Fethiye yöresel ve milli kültürü muhafaza eden bir yer. Fethiye sıradanlaşmış, birbirinin aynısı olan bir fabrika imalatı değil, imalat hatası olan bir yer. Bu sene her gelen turist bizim için çok özel olacak çünkü artık bizde bir tek turisti memnun ederek göndermenin bize getirisinin ne olduğunu bütün sektör olarak fark ettik. 2016 krizinin turizme kazandırdığı en büyük değer, gelen bir turistin memnun kalarak gönderilmesinin hepimizin kafasına işlemiş olması."

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.