Ekonomi Türkiye Kart ile özgürce gezin

Türkiye Kart ile özgürce gezin

PTT, Türkiye Kart ile farklı şehirlerde aynı ulaşım kartını kullanma imkanı getiriyor. PTT AŞ Müdürü Hakan Gülten, uygulama sayesinde farklı kart kullanım israfının önleneceğini söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Türkiye Kart ile özgürce gezin
Hakan Gülten

PTT, Türkiye Kart ile farklı şehirlerde aynı ulaşım kartının kullanımını sağlayacak. Uygulama hakkında bilgi veren PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, Türkiye Kart’ın, farklı şehirlerin kendi içerisinde kullandığı toplu ulaşım kartlarının tek bir ulaşım kartı haline dönüşmesini sağlayacağını belirterek, “Birçok belediye ile de anlaşmamızı yaptık ve teknik entegrasyonumuzu tamamlamış durumdayız” dedi.

İSRAFA SON VERİLECEK

Gülten, 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası’ndaki PTT standında, konuşan Gülten, “Konya’da bu işlemlere başladık. Tüm toplu ulaşım kanallarında Türkiye Kart uygulamasının geçmesini istiyoruz. Türkiye Kart, kart yığınına ve milyonlarca lira masrafın önüne geçecek. Dünyada örnek bir teknoloji” şeklinde konuştu.

İSTANBUL'DAN ALDIĞINI KONYA'DA KULLAN

Gülten ortak sistem uyumuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Türkiye Kart uygulamamız da bir önceki şuralarda çokça tartışılmış ve kararları alınmış bir uygulamamız. Örneğin, İstanbul’da almış olduğunuz bir kartla Konya’daki toplu ulaşım araçlarına binebileceksiniz eğer Türkiye Kart özellikleri varsa... Bakanlığımız bu özelliği duyurdu.”

Bankalar ‘Merkez’in izinde
EKONOMİ
Bankalar ‘Merkez’in izinde

Navlun fiyatları ihracatçıları zorluyor
EKONOMİ
Navlun fiyatları ihracatçıları zorluyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.