Ekonomi Türkiye pazarı eşsiz fırsat

Flixbus Türkiye'ye geliyor mu?

Türkiye pazarı eşsiz fırsat

Kamil Koç'u satın almak için Rekabet Kurumu'na başvuran Alman seyahat şirketi FlixBus, Türkiye pazarını hizmet kapasitelerini genişletmek için "eşsiz bir fırsat" olarak görüyor. FlixBus'dan yapılan açıklamada, "Türkiye’deki otobüs yolcularına çevre dostu, uygun maliyetli, en iyi ve kapsamlı seyahat seçeneklerini sunmayı amaçlıyoruz" denildi. Şirket, ucuz bilet stratejisiyle dikkat çekiyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Kamilkoç ve Flixbus otobüsleri
Kamilkoç ve Flixbus otobüsleri

Türkiye'nin önemli seyahat şirketlerinden Kamil Koç'u satın almak için Rekabet Kurumu'na başvuran Almanya merkezli seyahat girişimi FlixBus, Türkiye pazarını hizmet kapasitelerini genişletmek için "eşsiz bir fırsat" olarak görüyor. Uluslararası düzeyde seyahat hizmeti sunan, Almanya merkezli seyahat girişimi FlixBus ve özel sermaye şirketi Actera, Türkiye'nin otobüs şirketi Kamil Koç’un, Avrupa’da ucuz bilet stratejisiyle sektör lideri olan FlixBus’a katılması konusunda anlaşmaya vardı. Kamil Koç'un Flixmobiliy GMBH'ye devri için Rekabet Kurumu'na başvuru da yapıldı. Kamil Koç’un ülke çapında sunduğu seferler, Avrupa ve ABD’de 29 ülkede, 2 binden fazla noktada günde 350 bin sefer sunan FlixBus ağının parçası olacak.

Yasal süreç sürüyor

Şirketin Türkiye’deki stratejisine ve planlarına yönelik sorulara cevaben FlixBus Basın Departmanından yapılan açıklamada, "Pazarın büyüklüğünün ve yapısının, hizmet kapasitemizi genişletmek için eşsiz bir fırsat sunduğunu düşünüyoruz. Otobüs ile seyahat konusundaki yeni ve çok daha teknoloji bazlı yaklaşımımız sayesinde sadece yolculara değil, aynı zamanda Türkiye’deki yerel pazara da değer katacağız" ifadelerine yer verildi. Anlaşma maliyetine ilişkin rakamlar ise paylaşılmadı.

Öncelik yerel güzergahlar

Önceliklerinin yerel güzergahlar olacağı belirtilen açıklamada ancak Türkiye’deki büyük şehirleri Avrupa’daki FlixBus KOBİ ailesiyle bölgedeki diğer şehirlerle bağlamanın şirket vizyonuyla örtüştüğü kaydedildi. Kamil Koç’un yerel bilgi ve deneyiminin pazara girişte kendilerine yüksek değer katacağı yoruma da yapıldı.

Sefer ağı genişleyecek

FlixMobility CEO'su Jochen Engert, anlaşmaya ilişkin, müşteri deneyimini iyileştirmek için sefer ağını daha da genişletmeye odaklanacaklarını aktardı. Engert, "Türkiye’deki otobüs yolcularına uygun maliyetli, yüksek kaliteli ve daha bütüncül bir seyahat deneyimi sunacağız" dedi.

  • Muavin ve ikram yok
  • FlixBus, Avrupa’nın en geniş otobüs ağı haline gelerek 100 milyondan fazla insanı taşıdı. Daha çok çift katlı otobüslerle hizmet veren FlixBus, Avrupa'da 1 avrodan başlayan fiyatlarla bilet satıyor. Şirket seferlerinde muavin bulunmazken, seyahat esnasında yolculara herhangi bir ikram da yapılmıyor.

Otobüs ve uçaklara sanal gerçeklik geliyor
TEKNOLOJİ
Otobüs ve uçaklara sanal gerçeklik geliyor


Abone Ol Google News
TDED Genel Başkanı Ekrem Erdem: Kardeş Lübnan’ın acısı acımızdır
Hayat

TDED Genel Başkanı Ekrem Erdem: Kardeş Lübnan’ın acısı acımızdır

Lübnan’ın acılı ve mutlu günlerimizde daima yanımızda bulduğumuz kardeş ülke olduğunu kaydeden TDED Genel Başkanı Ekrem Erdem, “Beyrut Limanı’nı yerle bir eden patlamanın şiddetini ve acısını yüreğimizde hissettik. Meydana gelen maddi manevi hasarın en kısa zamanda telafi edilmesi ve yaraların sarılması önceliklidir” dedi.
Toptancılarda çeyrek altın kalmadı: Gariban zannettiğimiz insanlar 30 bin TL'lik çeyrek alıyor
Ekonomi

Toptancılarda çeyrek altın kalmadı: Gariban zannettiğimiz insanlar 30 bin TL'lik çeyrek alıyor

Altın fiyatları rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Son olarak bugün 456 lirayı gören gram altının ardından altın fiyatları çokça merak ediliyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Sarraf Mustafa Zağlı, çeyrek altının 4 ayda 250 TL kadar zamlandığını söyleyerek, “Toptancılardan çeyrek altın bulamıyoruz. Bazen gariban zannettiğimiz insanlar geliyor ve çeyrek soruyor ve 30 bin TL’yi masaya koyuyor” dedi.
2020 bedelli askerlik ücretleri belli oldu: İşte bedelli askerlik başvurusu ile ilgili detaylar
Ekonomi

2020 bedelli askerlik ücretleri belli oldu: İşte bedelli askerlik başvurusu ile ilgili detaylar

2020 yılı bedelli askerlik ücretleri, askere gidecek olan milyonlarca genç tarafından merak konusuydu. Yeni ücretler belli oldu. 30 Haziran 2020 tarihine kadar 35 bin 54 lira olan rakamlar güncellendi. 2020 yılı Temmuz/Aralık dönemine ilişkin tutar 37 bin 70 liraya yükseldi. Dövizle askerlik ise 5 bin 563 euro oldu. Bedelli askerlik başvurusu E-Devlet üzerinden kolayca gerçekleştirilebiliyor. İşte bütün detaylar...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.