Ekonomi Türkiye pazarı eşsiz fırsat

Flixbus Türkiye'ye geliyor mu?

Türkiye pazarı eşsiz fırsat

Kamil Koç'u satın almak için Rekabet Kurumu'na başvuran Alman seyahat şirketi FlixBus, Türkiye pazarını hizmet kapasitelerini genişletmek için "eşsiz bir fırsat" olarak görüyor. FlixBus'dan yapılan açıklamada, "Türkiye’deki otobüs yolcularına çevre dostu, uygun maliyetli, en iyi ve kapsamlı seyahat seçeneklerini sunmayı amaçlıyoruz" denildi. Şirket, ucuz bilet stratejisiyle dikkat çekiyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Kamilkoç ve Flixbus otobüsleri
Kamilkoç ve Flixbus otobüsleri

Türkiye'nin önemli seyahat şirketlerinden Kamil Koç'u satın almak için Rekabet Kurumu'na başvuran Almanya merkezli seyahat girişimi FlixBus, Türkiye pazarını hizmet kapasitelerini genişletmek için "eşsiz bir fırsat" olarak görüyor. Uluslararası düzeyde seyahat hizmeti sunan, Almanya merkezli seyahat girişimi FlixBus ve özel sermaye şirketi Actera, Türkiye'nin otobüs şirketi Kamil Koç’un, Avrupa’da ucuz bilet stratejisiyle sektör lideri olan FlixBus’a katılması konusunda anlaşmaya vardı. Kamil Koç'un Flixmobiliy GMBH'ye devri için Rekabet Kurumu'na başvuru da yapıldı. Kamil Koç’un ülke çapında sunduğu seferler, Avrupa ve ABD’de 29 ülkede, 2 binden fazla noktada günde 350 bin sefer sunan FlixBus ağının parçası olacak.

Yasal süreç sürüyor

Şirketin Türkiye’deki stratejisine ve planlarına yönelik sorulara cevaben FlixBus Basın Departmanından yapılan açıklamada, "Pazarın büyüklüğünün ve yapısının, hizmet kapasitemizi genişletmek için eşsiz bir fırsat sunduğunu düşünüyoruz. Otobüs ile seyahat konusundaki yeni ve çok daha teknoloji bazlı yaklaşımımız sayesinde sadece yolculara değil, aynı zamanda Türkiye’deki yerel pazara da değer katacağız" ifadelerine yer verildi. Anlaşma maliyetine ilişkin rakamlar ise paylaşılmadı.

Öncelik yerel güzergahlar

Önceliklerinin yerel güzergahlar olacağı belirtilen açıklamada ancak Türkiye’deki büyük şehirleri Avrupa’daki FlixBus KOBİ ailesiyle bölgedeki diğer şehirlerle bağlamanın şirket vizyonuyla örtüştüğü kaydedildi. Kamil Koç’un yerel bilgi ve deneyiminin pazara girişte kendilerine yüksek değer katacağı yoruma da yapıldı.

REKLAM

Sefer ağı genişleyecek

FlixMobility CEO'su Jochen Engert, anlaşmaya ilişkin, müşteri deneyimini iyileştirmek için sefer ağını daha da genişletmeye odaklanacaklarını aktardı. Engert, "Türkiye’deki otobüs yolcularına uygun maliyetli, yüksek kaliteli ve daha bütüncül bir seyahat deneyimi sunacağız" dedi.

  • Muavin ve ikram yok
  • FlixBus, Avrupa’nın en geniş otobüs ağı haline gelerek 100 milyondan fazla insanı taşıdı. Daha çok çift katlı otobüslerle hizmet veren FlixBus, Avrupa'da 1 avrodan başlayan fiyatlarla bilet satıyor. Şirket seferlerinde muavin bulunmazken, seyahat esnasında yolculara herhangi bir ikram da yapılmıyor.

Otobüs ve uçaklara sanal gerçeklik geliyor
TEKNOLOJİ
Otobüs ve uçaklara sanal gerçeklik geliyor


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.