Ekonomi Ulaştırma diye düşünürken Tarım Bakanı oldu

Ulaştırma diye düşünürken Tarım Bakanı oldu

Bakan olma sürecine ilişkin detayları paylaşan Bekir Pakdemirli, bakanlık telefonunun kabinenin açıklandığı gün kendisine geldiğini, Ulaştırma mı diye düşünürken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine Tarım ve Orman Bakanlığı teklif ettiğini söyledi.

Haber Merkezi Diğer
Bakanlıkta devir teslim töreni.
Bakanlıkta devir teslim töreni.

Yeni kabinenin Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan gibi Tarım ve Orman Bakanlığına getirilen Bekir Pakdemirli'nin de bakanlık süreci dikkat çekici...

KABİNENİN AÇIKLANDIĞI GÜN ÖĞRENDİ

Bakan olduğunu havalimanında öğrenen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan gibi Pakdemirli'nin de Bakan olacağını yeni kabinenin açıklandığı gün öğrendiği ortaya çıktı.

ULAŞTIRMA MI DİYE DÜŞÜNÜRKEN TARIM GELDİ

Pazar günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden çağrıldığını ve bakan olacağını anladığını ifade eden Pakdemirli, ancak hangi bakanlık olduğunu o an tahmin edemediğini kendisinde pilotluk da olduğunu 'Acaba Ulaştırma mı?' diye düşünürken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Tarım ve Orman Bakanlığı dediğini kendisinin ise 'Emriniz olur.' diyerek karşılık verdiğini belirtti.

'Bakan olacağımı saat 15'te öğrendim'
EKONOMİ
'Bakan olacağımı saat 15'te öğrendim'

Bakan oldu 4 görevden istifa etti
EKONOMİ
Bakan oldu 4 görevden istifa etti

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.