Ekonomi Ulaştırma diye düşünürken Tarım Bakanı oldu

Ulaştırma diye düşünürken Tarım Bakanı oldu

Bakan olma sürecine ilişkin detayları paylaşan Bekir Pakdemirli, bakanlık telefonunun kabinenin açıklandığı gün kendisine geldiğini, Ulaştırma mı diye düşünürken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine Tarım ve Orman Bakanlığı teklif ettiğini söyledi.

Haber Merkezi Diğer
Bakanlıkta devir teslim töreni.
Bakanlıkta devir teslim töreni.

Yeni kabinenin Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan gibi Tarım ve Orman Bakanlığına getirilen Bekir Pakdemirli'nin de bakanlık süreci dikkat çekici...

KABİNENİN AÇIKLANDIĞI GÜN ÖĞRENDİ

Bakan olduğunu havalimanında öğrenen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan gibi Pakdemirli'nin de Bakan olacağını yeni kabinenin açıklandığı gün öğrendiği ortaya çıktı.

ULAŞTIRMA MI DİYE DÜŞÜNÜRKEN TARIM GELDİ

Pazar günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden çağrıldığını ve bakan olacağını anladığını ifade eden Pakdemirli, ancak hangi bakanlık olduğunu o an tahmin edemediğini kendisinde pilotluk da olduğunu 'Acaba Ulaştırma mı?' diye düşünürken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Tarım ve Orman Bakanlığı dediğini kendisinin ise 'Emriniz olur.' diyerek karşılık verdiğini belirtti.

'Bakan olacağımı saat 15'te öğrendim'
EKONOMİ
'Bakan olacağımı saat 15'te öğrendim'

Bakan oldu 4 görevden istifa etti
EKONOMİ
Bakan oldu 4 görevden istifa etti

Trump'ın istediği rahip bir kez daha hakim karşısında
Gündem

Trump'ın istediği rahip bir kez daha hakim karşısında

ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’den iadesini istediği, terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği iddiasıyla tutuklu bulunan ve hakkında 35 yıl hapis cezası istemiyle dava açılan ABD uyruklu papaz Andrew Craig Brunson, bugün üçüncü kez hakim karşısına çıktı. İlk çıktığı duruşmada tutuklu sanık Brunson hakkındaki iddiaları kabul etmemişti. Tanık olarak dinlenen kilise cemaatinden Levent Alkan, sanık Brunson’un PKK sempatizanlarına yardım ettiğini, kilisede bulunan gizli odada toplantılar yapıldığını, kilisede Türk-Kürt ayrımcılığı yapıldığını söyledi.
Fenomen baba oğul Mercedes’in koltuğunu keserek içini açtı
Teknoloji

Fenomen baba oğul Mercedes’in koltuğunu keserek içini açtı

Sürekli ellerine geçen şeylerin içini açıp inceleyen fenomen baba oğul bu sefer Mercedes’in Almanya'daki müzesine gitti. Eline aldığı bucakla bir Mercdes Benz S Class serisi aracın şoför koltuğuna girişen baba içinde ne var ne yok hepsini ortaya döktü. İşte Mercdes-Benz S-Class serisi aracın şoför koltuğunun içerisinden çıkan mühendislik harikası sistemler ve parçalar.
Bedelli Askerlik Süper Lig'e de vurdu
Spor

Bedelli Askerlik Süper Lig'e de vurdu

Milyonlarca gencin beklediği ‘bedelli askerlik’ için AK Parti ilk adımı attı. Yaş 25, ücretin ise 15 bin lira olarak belirlendiği düzenlemede 28 günlük askerlik hizmeti de öngörülüyor. Bu kararla birlikte Süper Lig’de top oynayan ve askerliğini yapmamış bir çok futbolcu ‘bedelli askerlik’ten faydalanabilecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.