Ekonomi Umman LNG yatırımına hazır

Umman LNG yatırımına hazır

Umman LNG Geliştirme Vakfı Üst Yöneticisi (CEO) Halid el Messan, yılda 10,3 milyon ton LNG ihraç ettiklerini belirterek, "Hedefimiz bunu bir yıl içinde 11,3 milyon tona yükseltmek. Birçok ülkeye satış yapıyoruz. Türkiye'ye LNG satışı için de olası görüşmelere hazırız. İki tarafın da ortak çıkar doğrultusunda anlaşması durumunda bu ticareti yapmamak için bir sebep göremiyorum" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Umman LNG Geliştirme Vakfı CEO'su Halid el Messan.
Umman LNG Geliştirme Vakfı CEO'su Halid el Messan.

El Messan, 24-26 Şubat 2020'de Umman'ın başkenti Muskat'ta düzenlenecek Uluslararası Gaz Birliği (IGU) Araştırma Konferansı öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

DÜNYA ÇAPINDA ETKİN

Güney Kore'den Korea LNG, Japonya'dan Mitsubishi gibi şirketlere LNG sattıklarını aktaran el Messan, söz konusu şirketlerin aynı zamanda Umman LNG şirketinde hisse sahibi olduğunu kaydetti. El Messan, başta Asya olmak üzere dünyanın birçok yerine ihracat yaptıklarını belirtti.

Yeniden Asya açılımı ticarete ilaç olacak
EKONOMİ
Yeniden Asya açılımı ticarete ilaç olacak
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.