Ekonomi Üretici, stokçunun eline düşmeyecek

Üretici, stokçunun eline düşmeyecek

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, çiftçilerin ve yetiştiricilerin mağdur olmaması için projeler hazırladıklarını belirterek; birçok ürün için kurulacak lisanlı depolarla çiftçilerin ve üreticilerin mağduriyetlerinin önleneceğini söyledi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​Üretici, stokçunun eline düşmeyecek
​Üretici, stokçunun eline düşmeyecek

Bakan Fakıbaba, lisanslı depoculuğu ülke genelinde yaygınlaştıracaklarını dile getirerek, şunları kaydetti: "(Şanlıurfa'da) 50 bin tonluk lisanslı hububat deposunun temelini attık. Yakın zamanda Gıda Organize Sanayi Bölgesi'nde 10 bin tonluk lisanslı fıstık deposunun temelini atıyoruz. Yine Viranşehir ilçesinde 30 bin tonluk lisanslı hububat deposunun açılışını yapacağız. İnşallah üreticilerimizi stokçuların eline düşürmeyeceğiz. Fiyatlar düşük olduğunda genelde üreticilerimiz ne yapıyor, borçlu oluyor. Çiftçilerimizin ve yetiştiricilerimizin elindeki malı kapmak isteyen fırsatçı insanlar oluyor. Onlara fırsat vermeden mallarını depoya koyuyoruz. Verdiğimiz senetle bankadan kredi çekilebilir çünkü artık o senet geçerli olmuş oluyor, mal varlığı olmuş oluyor."

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.