EkonomiVana 380 çalışanlı çağrı merkezi

Vodafone'den ​Van’a 380 çalışanlı çağrı merkezi

Van’a 380 çalışanlı çağrı merkezi

Vodafone, ülke ekonomisine güveninin göstergesi olarak 11. çağrı merkezini Van’da hizmete açtı. 10 milyon TL yatırımla açılan Vodafone Van Çağrı Merkezi’nde 380 genç görev yapacak.

Haber MerkeziYeni Şafak
Vodafone Van Çağrı Merkezi’nde 380 genç görev yapacak.
Vodafone Van Çağrı Merkezi’nde 380 genç görev yapacak.

Türkiye çapında 11’inci çağrı merkezini Van’da yaklaşık 10 milyon TL yatırımla hizmete açan Vodafone, yeni çağrı merkezi yatırımıyla, bölgesel kalkınmanın devamlılığının sağlanmasına ve istihdamın artırılmasına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Yaklaşık 380 kişinin görev yaptığı ve istihdamın %64’ünü kadınların oluşturduğu Vodafone Van Çağrı Merkezi, bölgede yaşayan genç nüfusun kariyer ve gelecek hedeflerini hayata geçirmesine de destek olacak. CMC Türkiye iş ortaklığında inşa edilen Vodafone Van Çağrı Merkezi, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel’in de aralarında bulunduğu çok sayıda katılımcıyla hizmete açıldı.

ÜLKEDE 5 BİN İSTİHDAM

Açılışta Bakan Zeybekci, Vodafone abonelerinin çağrılarını alarak merkezin teknolojisini bizzat deneyimledi. Türkiye genelinde 20 milyar TL’yi aşkın yatırım yaptıklarını belirten Vodafone Türkiye CEO’su Deegan ise, şöyle konuştu: “Bu merkezle birlikte çağrı merkezleri toplam yatırımımız 900 milyon TL oldu. 380 Vanlı gencimizi istihdam edeceğiz. Türkiye geneline yayılan merkezlerimizde yaklaşık 5 bin kişiye istihdam sağlıyoruz.”

Bizi böyle soyuyorlar
EKONOMİ
Bizi böyle soyuyorlar

Adıyaman’da 5.1 şiddetinde deprem: Samsat’ta okullar tatil
Gündem

Adıyaman’da 5.1 şiddetinde deprem: Samsat’ta okullar tatil

Adıyaman’da 5.1 büyüklüğündeki depremde vatandaşlar kendini sokağa attı. Depremin ardından Adıyaman’ın Samsat ilçesinde okulların bir gün tatil edildiği açıklandı. Depremin ardından vatandaşlar hasar gören binaların içerisine girerek, eşyalarını kurtarma telaşına girdi.
Adıyaman'da 5.4 şiddetinde deprem
Gündem

Adıyaman'da 5.4 şiddetinde deprem

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 03.34'te merkez üssü Samsat olan 5,1 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Sarsıntının yerin 9,17 kilometre derinliğinde oluştuğu belirlendi. Sosyal medya kullanıcıları depremin Gaziantep, Şanlıurfa, Hatay, Malatya ve Osmaniye'den de hissedildiğini belirtti.
Suud’da sahte alarm
Dünya

Suud’da sahte alarm

Suudi Arabistan’da ortaya atılan darbe iddialarının perde arkası aralanıyor. Yeni Şafak’ın konuştuğu Suudi kaynaklar, Veliaht Prens Muhammed Bin Selman’ın son muhalif isimleri tasfiye etmek için zemin hazırladığını aktardı. Darbe iddiasının ardından kaynayan ülkede çok sayıda kanaat önderi ve alim cezaevlerine yollandı. Basın faaliyetlerinin tamamına sansür uygulanıyor.
Brent petrolün fiyatı 75 doları aştı
Ekonomi

Brent petrolün fiyatı 75 doları aştı

Londra Brent türü ham petrolün varil fiyatı, İran Petrol Bakanı Bijen Zengene'nin yorumlarının ardından 75 doları aştı. Petrol fiyatlarının artmasıyla birlikte, Türkiye'de benzin ve mazota zam yapılması bekleniyor.
Okul için evden çıktı, Bali'ye kaçtı
Dünya

Okul için evden çıktı, Bali'ye kaçtı

En büyük hayali Endonezya'nın Bali adasına gitmek olan 12 yaşındaki çocuk, ailesinin itirazı üzerine hayatının en büyük maceralarından birine imza attı. Okula gitmek üzere evden çıkan çocuk hayalini gerçekleştirdi.