Ekonomi Yeni bakanlar mesaiye hızlı başladı

Yeni bakanlar mesaiye hızlı başladı

Yeni kabinenin Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ilk mesailerine hızlı başladı. Bakan Pakdemirli yürütülen çalışmalar ve projeler hakkında bakanlık bürokratlarından bilgi alırken, Bakan Pekcan ise Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı'nı ve heyetini kabul etti.

Haber Merkezi Diğer
Tarım ve Orman Bakanı ​Bekir Pakdemirli
Tarım ve Orman Bakanı ​Bekir Pakdemirli

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan bakanlıktaki ilk mesaisinde Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Yenigün, Bakanlıkta gerçekleşen kabulde, dün Ticaret Bakanlığı görevini devralan Pekcan'ı tebrik etti. Kabul, görüntü alınmasının ardından basına kapalı gerçekleşti.

'Bakan olacağımı saat 15'te öğrendim'
EKONOMİ
'Bakan olacağımı saat 15'te öğrendim'


BÜROKRATLARDAN BİLGİ ALDI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ise yürütülen çalışmalar ve projeler hakkında Bakanlık bürokratlarından bilgi aldı.

Bakanlık'ta gerçekleştirilen toplantıda birimler, yaptıkları sunumlarla detaylı bilgilendirmelerde bulundular. Çalışmalar ve projeler hakkında değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda konuşan Bakan Pakdemirli, tarım, orman ve su konularının ülkemiz ve vatandaşlarımız için çok önemli olduğuna vurgu yaparak bu alanlarda Bakanlığın hedeflerinin yükseltilmesi gerektiğini dile getirdi.

İşte yeni sistemin ilk kabinesi
GÜNDEM
İşte yeni sistemin ilk kabinesi

2023, 2053 VE 2071 VURGUSU

Dünya'nın haberine göre; Pakdemirli, ülke topraklarının çok verimli olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Önceki bakanlarımız, tarım ve ormancılık alanlarında sizlerle birlikte bir ekip halinde çok değerli ve başarılı işler yapmışlar. Ülke olarak önümüzde yeni bir dönem var. Bu dönemde bizler, daha önceden ortaya konmuş başarıların üzerine yeni başarılar ekleyerek geldiğimiz noktayı daha ileriye taşıyacağız. Bakanlık bürokratlarımızla, bütün çalışanlarımızla el ele vererek tarım ve ormancılık politikalarımızı 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz doğrultusunda daha da geliştireceğiz.''

Bakanlıklarda devir teslim
GÜNDEM
Bakanlıklarda devir teslim

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.