Ekonomi Yeni emeklilik sistemi geliyor

Yeni emeklilik sistemi geliyor

Hükümet yeni bir emeklilik sistemi üzerine çalışma başlattı. Konu ile ilgili ilk açıklamayı AK Parti’nin Kızılcahamam kampında milletvekillerinin soruları üzerine Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak yaptı.

Fazlı Şahan Yeni Şafak
Berat Albayrak
Berat Albayrak

Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak, yeni bir emeklilik sistemi üzerinde çalışıldığını açıkladı. Açıklama AK Parti’nin Kızılcahamam kampında milletvekillerinin soruları üzerine geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da, 3-4 model üzerinde çalıştıklarını kaydetti. Detaylarının paylaşılmadığı kampta, çalışmanın önümüzdeki günlerde netleşeceği ifade edildi. İstişare kampında, en çok soru da Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’a yöneltildi.

ENFLASYON TEK HANELİ RAKAM

Enflasyon konusuna da değinen Albayrak, enflasyondaki yüzde 7-8 kronik yapıyı bir türlü kıramadıklarını, 2020’den sora tek haneli enflasyonun devam edeceğini söylediği öğrenildi.

ALT GELİR GRUBUNU RAHATLACAK ADIMLAR

Toplantıda alt gelir gruplarını rahatlatacak, lüks tüketimi ise frenleyecek adımlar atılacağını da dile getiren Albayrak, işsizlik konusuna da değindi. Türkiye’de yılda yaklaşık 2 milyon gencin üniversiteden mezun olduğunu hatırlatan Albayrak, “İstihdam konusu ülkemiz için çok önemli” olduğu belirtti.

TSK’ya yerli teknoloji desteği
EKONOMİ
TSK’ya yerli teknoloji desteği
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.