Ekonomi 34 milyar dolarlık müthiş teklif

Comcast Sky için teklifini yükseltti

34 milyar dolarlık müthiş teklif

Dünyanın en büyük kablolu TV şirketi ABD'li Comcast, İngiliz yayın kuruluşu Sky grubunu satın almak için teklifini yükselttiğini duyurdu. 34 milyar dolarlık yeni teklifin onaylanması halinde satın almanın ekim ayı bitmeden tamamlanması bekleniyor.

Haber Merkezi AA
İngiliz yayın kuruluşu Sky'ın rejisi
İngiliz yayın kuruluşu Sky'ın rejisi

Comcast'ten yapılan açıklamada, 21st Century Fox adlı medya ve eğlence kuruluşunun Sky grubu için çarşamba günü hisse başına 14 sterlin teklif verdiğine değinilerek, Comcast'in ise Sky için hisse başına teklifini 14,75 sterline yükselttiği belirtildi.

34 MİLYAR DOLAR

Böylece, Comcast'in Sky'ı satın almak için 34 milyar dolar (26 milyar sterlin) ödeyeceği bildirilen açıklamada, onaylanması halinde satın almanın ekim ayı bitmeden tamamlanmasının beklendiği kaydedildi.

MURDOCH 14 STERLİNE ÇIKARMIŞTI

Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch'ın sahibi olduğu 21st Century Fox, Sky grubunu almak için çarşamba günü hisse başına teklifini 10,75 sterlinden 14 sterline yükselttiğini duyurmuştu.

Comcast, şubat ayında Sky için hisse başına 12,5 sterlin, nisan ayında ise toplam 31 milyar dolar teklif vermişti.

23 MİLYON MÜŞTERİSİ VAR

İngiltere Rekabet ve Piyasalar Otoritesi (CMA), bu yılın başında 21st Century Fox'un, yaklaşık 23 milyon müşterisi bulunan Sky grubunu satın alma girişiminin medyanın çok sesliliği bakımından kamu yararına olmadığı hükmüne varmıştı.

Çin’e 200 milyar $’lık
yeni yaptırım
EKONOMİ
Çin’e 200 milyar $’lık yeni yaptırım

Döviz kredisinde
musluk açıldı
EKONOMİ
Döviz kredisinde musluk açıldı

TOKİ Silivri'de kuralar çekildi
EKONOMİ
TOKİ Silivri'de kuralar çekildi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.