EkonomiYerli otomobil için iller Facebooktan seferber oldu

Yerli otomobilde Facebook yarışı kızışıyor yerli otomobil için Facebook sayfaları kuruldu

Yerli otomobil için iller Facebook'tan seferber oldu

Geçtiğimiz hafta yerli otomobil için Anadolu Grubu, Zorlu Holding, BMC, Turkcell ve Kıraça Holding Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde imzaları attı. Bu adımdan sonra Türkiye'deki pek çok il "Yerli otomobil burada üretilsin" diye seferberlik başlattı.

Ayşe Begüm ÇelikkolYeni Şafak
Yerli otomobil için bütün iller seferber oldu.
Yerli otomobil için bütün iller seferber oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta yerli otomobil üretimiyle ilgili Anadolu Grubu, Zorlu Holding, BMC, Turkcell ve Kıraça Holding'e imzaları attırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, herkesten bu konuda yardıma ihtiyaç olduğunu da dile getirdi.
Cumhurbaşkanı'nın çağrısına kulak veren 81 ilden "Yerli otomobil seferberliği" başlatıldı.

Kütahya'dan esnaf Kenan Uzman yerli otomobil Kütahya’da üretilmesi için sosyal medyada imza kampanyası başlattı. Facebook'ta 75 bin üyeye kavuşan "Yerli otomobil Kütahya'da üretilsin" sayfası adına konuşan Uzman, "Herkes bu işin Kütahya’ya gelmesini istiyor. Grubumuz tam 2 yıldır, Türkiye’nin mega projelerinden birisi olan yerli otomobil üretiminin Kütahya’da yapılması için çaba gösteriyor. Bu grubu kurmaktaki amacım Kütahya için altın değerinde olan, Kütahya’nın kaderini değiştirecek güncel ve bir daha ele geçirilemeyecek bir fırsat olan yerli otomobilin, Kütahya’da üretilmesi halinde, Kütahya’nın kalkınacağını gördüğüm ve gerçekleşmesi halinde en az 10 bin kişinin istihdam edileceğini düşündüğüm için kurdum" dedi.

REKLAM

Belediyelerde yerli otomobil hamlesi
EKONOMİ
Belediyelerde yerli otomobil hamlesi

SAKARYA DA YERLİ OTOMOBİLİ İSTİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobili üretecek firmaları açıkladı. Yerli otomobilin üretileceği yerler konusunda ilk öneri Sakarya'dan gelmişti. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul yerli Otomobil'in üretimi için önemli bir gelişme olduğunu belirterek, "Sakarya'mız milli üretim ve savunma sanayi üretimlerine ev sahibi olan, ihracatını özellikle otomotiv sektöründe ciddi biçimde artıran bir şehirdir. Sakarya Türkiye'nin otomobiline her anlamda hazır bir şehirdir. Sakarya lojistik başta olmak üzere otomotiv sektöründeki avantajları, nitelikli istihdamı ve sıfır hatalı kaliteli üretimi yerli otomobil üretimindeki iddiamızı göstermektedir. Sn. Cumhurbaşkanımızın iradeleri ve Ortak Girişim Grubunun başarısı ile yerli otonun, en doğru adres Sakarya'mızda üretileceğine inanıyorum" demişti. Bunun üzerine Sakaryalılar da Facebook sayfası kurdu. Sakarya'nın Facebook grubunun sloganı ise "Yaparsa en iyi Sakarya yapar" oldu.

REKLAM

Erdoğan açıkladı:  İşte yerli otomobili üretecek firmalar
OYNAT02:56
Erdoğan açıkladı: İşte yerli otomobili üretecek firmalar
, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "Türkiye'nin Otomobili Ortak Girişim Grubu Tanıtım Toplantısı"nda, i yapacak şirketleri açıkladı.

GAZİANTEP "YERLİ OTOMOBİL İÇİN BEN DE VARIM" DEDİ

Gaziantep esnafı ise, yerli otomobil için bir Facebook sayfası kurarak, "Bu grup marka şehrimiz Gaziantep'imizin yerli otomobil üretiminde en iyi imkanlara sahip olduğu, üretim için en uygun yerin şehrimiz olduğunu gösterebilmek ve bu konuda yetkili mercilere ses duyurabilmek amacıyla kurulmuştur" açıklamasını yaptı.

"Yerli otomobilde modeller belli oldu" iddiası
EKONOMİ
"Yerli otomobilde modeller belli oldu" iddiası

YERLİ OTOMOBİLE KOCAELİ DESTEĞİ

Kütahya, Sakarya ve Gaziantep ile birlikte seferberliğe Kocaeli de katıldı. Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu yerli otomobilin Kocaeli’de üretilmesine talip olduklarını belirterek “Kocaeli yerli otomobil üretimiyle ilgili her türlü teknik altyapıya sahip. Proje için her türlü katkıyı vermeye hazırız.” dedi. Bunun üzerine Kocaeli esnafından da bir Facebook sayfası oluşturuldu.

REKLAM

Şans Marmara'dan yana
EKONOMİ
Şans Marmara'dan yana

ELAZIĞ'DAN YERLİ OTOMOBİL TEKLİFİ: AYDA 40 BİN ÜRETİM YAPARIZ

Elazığ’da bir motor fabrikası Türkiye’nin yerli otomobilinin motorlarını da yapmak istiyor. Sezgin Motor Makinenin Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Sezgin, şu anda günlük 500 adet motor üretimi yapabilme kapasitelerinin bulunduğunu, tam kapasite ile çalıştıkları zaman günlük bu rakamı bin 400 adete çıkarabileceklerini ve ayda 40 bin adet üretim yapabileceklerini söyledi.

Bakanlıktan yerli otomobil açıklaması
EKONOMİ
Bakanlıktan yerli otomobil açıklaması

BURSA: YERLİ OTOMOBİL İÇİN YARDIMA HAZIRIZ

Yerli otomobil fabrikasının Bursa’ya kurulması için Yenişehir’den çağrı var. Bursa’nın Yenişehir ilçesinde otomotiv test merkezinin yapılacağı bölgeye yerli otomobil fabrikasının da kurulması isteniyor. Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl, “Yerli otomobil cumhurbaşkanımızın çok istediği bir projeydi. Bu önemli proje için otomotiv test merkezinin yapılacağı bölgede uygun yerlerimiz var. Buradan yatırımcılara sesleniyorum. Bu bölgede çok uygun yerlerimiz var. Kendilerine her türlü konuda yardımcı olmaya hazırız” diye konuştu.

REKLAM


SUV otomobil nedir?
EKONOMİ
SUV otomobil nedir?

Başakşehir bir günlüğüne Beşiktaşlı oldu
Spor

Başakşehir bir günlüğüne Beşiktaşlı oldu

Süper Lig'in lideri Başakşehir, Bayern Münih'le Beşiktaş arasında oynanacak mücadele öncesinde dikkati çeken bir paylaşımda bulundu.
'Ölmek üzere olan PKK'ya suni teneffüs yapıyorlar'
Dünya

'Ölmek üzere olan PKK'ya suni teneffüs yapıyorlar'

Yeni Şafak muhabiri Yılmaz Bilgen, terör örgütü PKK/PYD'yi desteklemek amacıyla Şii milislerin Afrin'e girmesine ilişkin "Şii milislerin bölgeye girişi, kampanya şeklinde köpürtülüyor. Reuters da bunun üstlenicisi konumunda. Bu PKK'yı koruma kalkanı. Bence hak ettiğinin çok üzerinde değer vererek, hadiseyi olduğundan farklı göstermeyi amaçlıyorlar. Bu girişimlerle, ölmek üzere olan PKK'ya suni tenefüs yapıyorlar. Paniğe kapılacak bir şey yok" ifadelerini kullandı.
Türk taraftarlardan tarihi 'Truva' girişimi
Spor

Türk taraftarlardan tarihi 'Truva' girişimi

Beşiktaş, UEFA'daki uzatmalı cezası sebebiyle Bayern Münih maçına taraftar götürmeme kararı almıştı. Ancak Almanya'da yaşayan Türk taraftarlar Bayern Münih taraftarları arasında maç izlemek için stadyumun belirli bölümlerinden bilet aldı.
Galaxy S9'a özel 1300TL indirim iddiası
Teknoloji

Galaxy S9'a özel 1300TL indirim iddiası

Samsung’un önümüzdeki hafta tanıtacağı Galaxy S9’un satışlarını teşvik için eski telefonu getirenlere 1300 TL indirim yapacağı iddia ediliyor. Güney Koreli teknoloji devi böyle bir kampanyayla satış rekorları kırabilir.
İşte muhtemel 2019 seçimi oy pusulası
Gündem

İşte muhtemel 2019 seçimi oy pusulası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup toplantısından sonra açıkladığı seçim ittifakının adının ‘Cumhur ittifakı’ olacağının belli olmasının ardında gözler yarın Meclis’e sunulacak 26 maddelik teklife çevrildi. İşte son gelen bilgilere göre 2019’da sandıkta karşımıza çıkması muhtemel oy pusulası da böyle şekillenebilir…