Özgün Emniyetten ihraç edilenlerin polislerin tam listesi 26 Nisan

Emniyet’ten ihraç edilenlerin polislerin tam listesi! 26 Nisan

Emniyet’ten ihraç edilen polislerin tam listesini sizler için hazırladık. Emniyet Genel Müdürlüğü’nde dün gece FETÖ’ye yönelik operasyonlar gerçekleştirildi ve operasyonlar sonucunda 9 bin 103 polis ihraç edildi. Açığa alınan polislerin isimleri ise resmen açıkladı. İşte 26 Nisan’da görevinden uzaklaştırılarak açığa alınan polislerin isimleri…

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Emniyet’ten ihraç edilenlerin polislerin tam listesi! 26 Nisan
Açığa alınan polislerin isimleri

Emniyet’ten ihraç edilen polislerin tam listesi yenisafak.com’da. Emniyet Genel Müdürlüğünde Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturmada kapsamında 9 bin 103 polis görevden uzaklaştırıldı. Bizler de sizler için Emniyet’ten ihraç edilerek açığa alınan polislerin tam listesini hazırladık.

Tam liste için tıklayınız

Emniyetteki FETÖ operasyonu

Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Bartın, Karabük ve Zonguldak'ta 236 emniyet teşkilatı mensubu görevden uzaklaştırıldı.

Alınan bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğünce, 667 sayılı "Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararname"nin 2'nci maddesinde zikredilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle Sakarya'da 3. Sınıf Emniyet Müdürü E.Ö. ile 8'i emniyet amiri, başkomiser, komiser ve yardımcı komiser, 40'ı polis memuru olmak üzere 49 emniyet mensubu, Bolu'da 6'sı komiser 13'ü polis memuru toplam 19 kişi açığa alındı.

Zonguldak'ın Kozlu İlçe Emniyet Müdürü B.K, İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürü F.A, bir komiser yardımcısı ve 15 polis memuru olmak üzere 18 emniyet mensubu, Karabük'te 6'sı emniyet müdürü, emniyet amiri, başkomiser, komiser ve yardımcı komiser 23 emniyet mensubu, Bartın'da aralarında emniyet amiri, komiser ve yardımcı komiserlerin de bulunduğu 17 polis görevden uzaklaştırıldı.

Kocaeli'de 3. sınıf emniyet müdürü Ş.B. emniyet amirleri S.B. H.P. ve H.Ş, başkomiser F.E, 2 komiser, 2 komiser yardımcısı, 73 polis memuru olmak üzere 82 emniyet mensubu, Düzce'de de 4. Sınıf Emniyet Müdürü D.K. ile 3 komiser yardımcısı ve 24 polis memuru açığa alındı.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, yurt genelinde 9 bin 103 emniyet teşkilatı mensubunun, FETÖ/PDY ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle görevinden uzaklaştırıldığı bildirilmişti.

Kayseri’de 262 kişi açığa alındı

667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Fetullahçı Terör Örgütü ile irtibatlı olduğu belirtilen 262 polis görevden uzaklaştırıldı.Dün akşam yayınlanan 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Fetullahçı Terör Örgütü ile irtibatlı olduğu belirtilen 4. Sınıf Emniyet Müdürü Fatih A., Emniyet Amiri Abdullah D., Komiserler Abdulrahim G., Mustafa B., Murat C., Murat S. ile 6 Komiser yardımcısı ve 250 polis görevden uzaklaştırıldı.Ayrıca, dün başlatılan Mahmet İmam Operasyonu’nda da gözaltına alınanların sayısının 46’ya çıktığı öğrenildi.

Nevşehir’de 19 polis açığa alındı

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğünde görevli 19 polis Emniyet Genel Müdürlüğü 667 Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında alınan tedbirler kapsamında Fethullahçı Terör Örgütü ile bağlantılı olduğu tespit edilmesi ile açığa alındı.Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğünde görevli 1 emniyet müdürü, 1 komiser yardımcısı olmak üzere 19 polis açığa alındı. Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile bağlantılı olduğu tespit edilen Gülşehir Emniyet Müdürü Mesut B., Komiser Yardımcısı Ferhat C., polis memurları Mustafa Ç., Hüseyin T., Mustafa D., Erdal D., Şenol Ş., Bekir K., Hazım Ö., Ertan D., Vahap Ş., Köksal K., Ömer D., Erdan D., Necip Ş., Karaca T., Ömer Faruk Y., Yakup D., Şuayip D. açığa alındı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.