Gündem Emaneti ileri taşıyacağız

Başkan Erdoğan'dan dikkat çeken Ertuğrul Gazi mesajı

Emaneti ileri taşıyacağız

737. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri dolayısıyla mesaj yayınlayan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, “Bu topraklarda Ertuğrul Gazi’nin temelini attığı, milletimizin asırlardır üzerine titreyerek bugünlere getirdiği emaneti, Allah’ın izniyle, bizden sonraki nesillere daha ileriye taşımış bir şekilde teslim etmekte kararlıyız” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Başkan Recep Tayyip Erdoğan
Başkan Recep Tayyip Erdoğan

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ertuğrul Gazi’nin temelini attığı emaneti daha ileriye taşıyacaklarını söyledi. Başkan Erdoğan, 737. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri dolayısıyla yayınladığı mesajında, Sultan Alparslan’ın Malazgirt’te açtığı kapıdan akın akın Anadolu’ya giren, buradaki kardeşleriyle kucaklaşarak hep “Kızılema”sını arayan ecdadın, Ertuğrul Gazi ile kendisine yeni bir istikamet belirlediğini ifade etti.

DEVAM EDECEĞİZ

Erdoğan mesajında, şunları kaydetti: “Bir obadan bir devlet çıkartan, bu devleti de 3 kıta 7 iklime hakim kılan ecdadımızı rahmetle, minnetle, hürmetle yad ediyoruz. Ertuğrul Gazi’nin mücadelesi, milletimizin bir olduğunda, beraber olduğunda, kardeş olduğunda neler başarabileceğinin en somut ve çarpıcı örneğidir. Bunun için biz, aradan geçen 7 asrı aşkın zamana rağmen, ecdadımızla aynı idealler uğrunda mücadele etmeyi sürdürüyoruz. Bunun için ‘tek millet’ diyoruz, ‘tek bayrak’ diyoruz, ‘tek vatan’ diyoruz, ‘tek devlet’ diyoruz. Biz de sabırla hedeflerimize doğru yürümeye devam edeceğiz.”

“Türkiye, içinde sıkıştırılmaya çalışıldığı kısır gündemlerden uzaklaştıkça, maziden atiye kurduğu köprüyü güçlendirdikçe büyümekte, gelişmekte, güçlenmektedir. Yeni yönetim sistemimiz, inşallah bu konuda bir milat olacaktır. Bizim ecdadımız yıkarak, yok ederek değil inşa ederek, yaşatarak medeniyetler kurmuştur.”

AYNI YOLDAN GİDİYORUZ

“Bugün Türkiye olarak biz de aynı yoldan gidiyoruz. Gerek ülkemizin içinde, gerek bölgemizde, gerekse dünyada kendimizle birlikte tüm kardeşlerimizin güvenliği, huzuru, refahı, geleceği için gece gündüz çalışıyoruz. Bu topraklarda Ertuğrul Gazi’nin temelini attığı, milletimizin asırlardır üzerine titreyerek bugünlere getirdiği emaneti, Allah’ın izniyle, bizden sonraki nesillere daha ileriye taşımış bir şekilde teslim etmekte kararlıyız. Bir ayağımızı kendi topraklarımıza sıkı sıkıya basarken, diğeriyle bölgemizi ve dünyayı, siyasetimizle, ekonomimizle, kültürümüzle nakış nakış işlemeyi sürdüreceğiz.”

REKLAM

İbadi’nin koltuğu sallanıyor
DÜNYA
İbadi’nin koltuğu sallanıyor

Yurt mu ev mi?
Öğrenciler rahatlık veliler güvenlik istiyor
HAYAT
Yurt mu ev mi? Öğrenciler rahatlık veliler güvenlik istiyor

Türkler Afrika’da
söz sahibi olmalı
EKONOMİ
Türkler Afrika’da söz sahibi olmalı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.