Gündem 100 bin genç vefa yürüyüşünde

100 bin genç vefa yürüyüşünde

57'nci Alaya Vefa Yürüyüşü'ne katılmak üzere Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki Kocadere Kamp Alanı'nda toplanan 10 bin genç, bugün Conkbayırı'na yürüyerek ecdadı anacak.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Ülkenin dört bir yanından ve yurt dışından gelen gençler, Kocadere Kamp Alanı'nda buluştu.
Ülkenin dört bir yanından ve yurt dışından gelen gençler, Kocadere Kamp Alanı'nda buluştu.

Çanakkale Kara Savaşları'nın 103'üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen yürüşe katılmak üzere ülkenin dört bir yanından ve yurt dışından gelen gençler, Kocadere Kamp Alanı'nda buluştu.

Sabah namazının ardından 103 yıl önce atalarının yürüdüğü yolu takip ederek Conkbayırı'na ulaşacak 10 bin gencin arasında 6 bine yakın izci, bugün yaklaşık 2 bin şehidin mezarının bulunduğu Kocadere Hastane Şehitliği'ne yürüdü. Yaklaşık 3 kilometrelik yürüyüşle şehitliğe ulaşan izciler, burada atalarının mezarı başında dua etti.

SOLOTÜRK nefes kesti

Çanakkale Kara Savaşları’nın 103. yılı dolayısıyla Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman ile yabancı ülke temsilcilerinin katılımıyla Şehitler Abidesi’nde tören yapıldı. Dünyada F-16 jet uçağıyla gösteri yapabilen sayılı akrobasi timlerinden Hava Kuvvetleri Komutanlığının ekibi SOLOTÜRK’ün, Çanakkale Boğazı semalarındaki gösterisi, yerli ve yabancı izleyicilerden büyük ilgi gördü.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.