|

13. İslam Zirvesi başlıyor

İslam İşbirliği Teşkilatı 13. İslam Zirvesi, ilk kez bu derece yoğun katılımla yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, akşam Dolmabahçe Sarayı'nda zirveye katılan tüm heyetlerin başkanlarına akşam yemeği verecek.

Yeni Şafak
09:37 - 14/04/2016 Perşembe
Güncelleme: 09:45 - 14/04/2016 Perşembe
AA

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 13. İslam Zirvesi, ilk kez bu derece yoğun katılımla yapılacak.Alınan bilgiye göre, G20 Zirvesi'nin başarısının, çıtayı ve beklentiyi yükseltmesi dolayısıyla zirveye yüksek bir katılım oldu.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı, meclis başkanı ve başbakan düzeylerindeki konukları, İstanbul Kongre Merkezine gelişlerinde karşılayacak. Karşılamanın yaklaşık 1,5 saat sürmesi bekleniyor.
Zirve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayacak


Burada çekilecek aile fotoğrafının ardından, program, Beştepe Camisi İmam Hatibi Adem Kemaneci'nin okuyacağı Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayacak.Cumhurbaşkanı Erdoğan, akşam Dolmabahçe Sarayı'nda zirveye katılan tüm heyetlerin başkanlarına akşam yemeği verecek.Tarihi atmosfere uygun ortamda gerçekleşecek yemekte, 16 Türk devletini temsil eden askerler de yer alacak.Ayrıca, konuklara, rehberler eşliğinde Dolmabahçe Müzesi gezdirilecek.İlk kez bu boyutta bir katılım gerçekleştirilecek


Bu arada, yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı zirve dolayısıyla ek olarak 5 bin polisin daha görev yaptığı öğrenildi.İslam Zirvesi ilk kez bu boyutta bir katılımla gerçekleştirilecek.


#İslam İşbirliği Teşkilatı
#İslam İşbirliği Teşkilatı 13. İslam Zirvesi
8 yıl önce