Gündem3 boyutlu yazıcıda robot üretiyorlar

3 boyutlu yazıcıda robot üretiyorlar

Giresun Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okullardaki robot atölyelerinde elektrik-elektronik alanında aldıkları dersleri hayata geçirebilecekleri imkanı buluyor.

Yasemin AsanYeni Şafak
Öğrenciler kendi robotik parçalarını katı modelleme yazılımları ile kendileri tasarlayıp bunları 3 boyutlu yazıcı ile üretiyor. Öğrenciler, robot uygulamaları atölyesinde 2015-2016 eğitim-öğretim yılında çizgi izleyen, hızlı çizgi izleyen, mini sumo robot, sumo robot ve robotik kol çalışmaları yaparak girdikleri yarışmalarda derece yaptı. Robot atölyesinde çalışmış öğrencilerin bir çoğu gittikleri üniversitelerin robot takımlarında aktif görev almaya başladı.

Atölye 2016-2017 eğitim-öğretim yılında 14 öğrenci ile çalışmalarına devam ediyor. Önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan çeşitli robot yarışmaları için robot geliştirme faaliyetlerini sürdürüyor.

MHP: Milli mutabakatın oyu yüzde 65
Gündem

MHP: Milli mutabakatın oyu yüzde 65

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Milli mutabakatın bugün Türkiye'deki oyu yüzde 65'tir. Dolayısıyla bugün, milletimizin birliğine kast edenlerle omuz omuza olanların seçimlerde hüsrana uğrayacağını görmüş bulunmaktayız" dedi.
PKK mevzileri havadan ve karadan bombalandı
Dünya

PKK mevzileri havadan ve karadan bombalandı

Türk Silahlı Kuvvetlerine ait uçaklar ile Çok Namlulu Roketatarlar (ÇNR) ve obüsler Darmık Dağı çevresindeki ve Bülbül Beldesi kırsalındaki PKK/PYD/YPG terör örgütüne ait mevzilere bomba yağdırdı.
Mersin İdmanyurdu küme düştü
Spor

Mersin İdmanyurdu küme düştü

Mersin İdmanyurdu, Tokatspor karşısında aldığı mağlubiyetin ardından 2. Lig'de bitime 11 hafta kala kümeden düşmeyi garantiledi.
'Memati' ünlü dizinin kadrosunda yer alacak
Hayat

'Memati' ünlü dizinin kadrosunda yer alacak

Kurtlar Vadisi'nde canlandırdığı "Memati" karakteriyle tanıtan Gürkan Uygun, Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin kadrosuna katıldı. Dizi için imajını değiştiren Gürkan Uygun'u görenler şaşırdı.
Küçük kıza cinsel istismar olayında aileyi çıldırtan haber!
Gündem

Küçük kıza cinsel istismar olayında aileyi çıldırtan haber!

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı cinsel istismara uğrayan 4.5 yaşındaki kız çocuğunun öldüğüne dair çıkan haberlerin asılsız olduğunu, küçük kızın hayati tehlikesinin bulunmadığını ve Hatay’da ailesi ile birlikte yaşamına devam ettiğini açıkladı. Ailenin yakınları, çıkan asılsız haberlerin küçük kızın ailesini de çıldırttığını ve kimseyle görüşmek istemediklerini ifade ettiler.