Gündem 40 bin görevliyle çocuklar güvende

40 bin görevliyle çocuklar güvende

Kolluk kuvvetleri 40 bin polis ve jandarma ile “Çocuklarımız Güvende-2” asayiş uygulaması yaptı. 6 bin 981 noktada 3 aşamalı yapılan kontrolde aranan 751 kişi yakalanırken 152’si gözaltına alındı.

Haluk Karakaya Yeni Şafak
Uygulama kapsamında polisler GBT taraması da yaptı.
Uygulama kapsamında polisler GBT taraması da yaptı.

Son günlerde kayıp çocuk olaylarının artmasıyla emniyet teyakkuza geçerek ek önlemler aldı. Polis ve jandarmanın ortaklaşa gerçekleştirdiği uygulamada 6 bin 981 nokta oluşturuldu. Uygulama noktaları helikopter ve drone ile takip edilirken, asayiş, narkotik ve terör ekipleri de destek verdi.

3 AŞAMALI KONTROL

Uygulama 3 aşamalı olarak yapıldı. Sabah, çocuk parkı ve bahçeleri ile plajlar ve çevresinde; akşam vatandaşların yoğun olarak bulunduğu cadde, sokak, bulvar, alışveriş merkezi gibi yerlerde; gece de sinema, kafe, kahvehane, restoran gibi merkezlerde uygulama yapıldı.

Ekipler kent merkezlerindeki park, oyun ve eğlence alanlarını denetledi.

23 bin 760 emniyet personeli ve 16 bin 344 jandarma personeli olmak üzere toplamda 40 bin 104 güvenli gücü uygulamada yer aldı. Ekiplere 8 bin 990 kara aracı, 1 deniz aracı, 2 hava aracı ile toplamda 8 bin 993 ekip ve 126 detektör köpek destek verdi.

751 KİŞİ YAKALANDI

Ayrıca 17 bin 298 umuma açık yer, 307 bin 11 kişi ve 33 bin 485 araç sorgulandı. Uygulamada 751 aranan şahıs yakalanırken bunlardan 152’si gözaltına alındı. Yapılan denetimlerde toplamda 568 bin 966 TL idari para cezası kesilirken, birçok ruhsatsız tabanca ve çeşitli uyuşturucu maddeler ele geçirildi.

En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.