Gündem 502 özel harekatçı yemin ederek mezun oldu

Karabük yerel haberleri: 502 özel harekatçı yemin ederek mezun oldu

502 özel harekatçı yemin ederek mezun oldu

Karabük Polis Meslek Eğitim Merkezinden (POMEM) mezun olan özel harekatçı polisler için tören düzenlendi.

Haber Merkezi IHA
502 özel harekatçı yemin ederek mezun oldu
502 özel harekatçı yemin ederek mezun oldu

Karabük'teki POMEM’de düzenlenen törene, Vali Kemal Çeber, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca, Polis Akademisi Başkanlığı Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Safranbolu Kaymakamı Fatih Ürkmezer, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğrencilerin aileleri katıldı.

POMEM’de düzenlenen 19. dönem mezuniyet töreninde konuşan Karabük Valisi Kemal Çeber, ülkenin hassas günlerden geçtiğini söyleyerek, "Sıralı amirleriniz haricinde hiç kimseden emir, talimat, tavsiye ve telkin almayacaksınız sizlere düşen görev budur. Beyninizi bu dediğim yerlerin dışında hiçbir yere kiraya vermeyin" dedi.

Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Şafak Ertan Çomaklı da 2016 sonunda özel hareket polis alımları için ilana çıktıklarını ve yaklaşık 450 bin rekor bir başvurunun olduğunu ve bunların arasından 10 bin kişinin seçildiğini bunların içinden de 3 bin 24 adayı devlete teslim edeceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından 19. dönem birincisi Ali Arslan, yaş kütüğüne plaket çaktı.

POMEM’de dereceye giren Özel Harekât Polislerine diploma ve hediyeleri Vali Çeber ve protokol üyeleri tarafından verildi. Öğrenciler Türk Bayrağı ve tabanca üzerine ellerini koyarak hep bir ağızdan yemin ederek Polisliğe ilk adımı attılar. Diplomalarını alan özel harekât polisleri, keplerini fırlattıktan sonra aileleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.