Gündem 6 ile şiddetli yağış uyarısı

Kuvvetli yağış uyarısı! Trabzon, Ordu, Giresun, Rize, Artvin, Samsun hava durumu

6 ile şiddetli yağış uyarısı

Meteorolojinin son hava durumu tahminlerine göre, Orta ve Doğu Karadeniz için şiddetli yağış uyarısı yapıldı. Yağışların, Samsun il merkezi ve batısı ile Trabzon'da kuvvetli, Samsun'un doğu ilçeleri, Ordu, Giresun ve Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimlerinde şiddetli olması bekleniyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Meteorolojiden kuvvetli ve şiddetli yağış uyarısı yapıldı.
Meteorolojiden kuvvetli ve şiddetli yağış uyarısı yapıldı.

Son hava durumu değerlendirmelerine göre, Orta ve Doğu Karadeniz için şiddetli yağış uyarısı yapıldı.

  • Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinde yapılan son değerlendirmelere göre, bu gece saatlerinden sonra Orta ve Doğu Karadeniz'de başlayacak olan yağışların, Samsun il merkezi ve batısı ile Trabzon'da kuvvetli (21-50 kg/metrekare), Samsun'un doğu ilçeleri, Ordu, Giresun ve Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimlerinde şiddetli (75 kg/metrekare ve üzeri) olması bekleniyor.

Öte yandan bölgede son günlerde meydana gelen şiddetli yağışlar nedeniyle toprağında doygun olduğu dikkate alınarak meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve özellikle heyelan riskine karşı da vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

5 günlük Trabzon hava durumu

5 günlük Rize hava durumu

5 günlük Samsun hava durumu

5 günlük Ordu hava durumu

5 günlük Giresun hava durumu

5 günlük Artvin hava durumu

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.