Gündem 8 mahallede EBA destek noktası oluşturuldu

8 mahallede EBA destek noktası oluşturuldu

İnegöl Belediyesi, pandemi sürecinde EBA TV üzerinden devam edecek olan eğitim öğretim faaliyetlerine tüm öğrencilerin sorunsuz şekilde erişebilmesi adına 8 mahallede EBA Destek Noktası oluşturdu. Belediye Başkanı Alper Taban, Mahmudiye Mahallesi Bilgi Kültür Evi EBA Destek Noktasını ziyaret ederek tüm öğrencileri bu merkezlerden faydalanmaya davet etti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​8 mahallede EBA destek noktası oluşturuldu.
​8 mahallede EBA destek noktası oluşturuldu.

Pandemi süreciyle birlikte geçtiğimiz eğitim öğretim yılında başlayan uzaktan eğitim, devam eden süreçte belirli sınıflarda yine EBA TV üzerinden devam edecek. Bu kapsamda eğitimde eşitliği sağlamak adına Türkiye genelinde oluşturulan 4080 EBA Destek Noktasına, İnegöl Belediyesi de 8 mahallede oluşturduğu 8 ayrı EBA Destek Noktası ile katkı sağlıyor.

8 mahallede EBA destek noktası oluşturuldu.

MERKEZLER EBA DESTEK NOKTASI ŞEKLİNDE DONATILDI

İnegöl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen proje kapsamında, İnegöl Belediyesi’nin 2008 yılında oluşturduğu Bilgi Kültür Evleri EBA Destek Noktası olarak revize edildi. Mahmudiye, Huzur, Cerrah, Alanyurt, Kurşunlu, Yeniceköy ve Mesudiye Bilgi Kültür Evleri ile Nöbetçi Kitaphane, ihtiyacı karşılayacak şekilde donatılarak yeni fonksiyonlar eklendi. EBA Destek Noktası olarak oluşturulan bilgi kültür evlerinde tüm bilgisayarlara webcam yerleştirildi. Kamera kurulumları tamamlanarak bilgisayarlar kullanıma hazır hale getirildi. Sabah 08.00 ile akşam 17.00 arasında hizmet verecek olan EBA Destek Noktalarında öğrenciler canlı derslere katılıp ders saatlerine göre dönüşümlü olarak eğitimlerini alacaklar. Ayrıca merkezlerde sosyal mesafe ve hijyen koşulları da tam anlamıyla sağlanıyor.

8 mahallede EBA destek noktası oluşturuldu.

BİLGİ KÜLTÜR EVLERİ MODERNİZE EDİLECEK

Belediye Başkanı Alper Taban, bugün Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru ve beraberindeki heyetle birlikte EBA Destek Noktası olarak düzenlenen Mahmudiye Bilgi Kültür Evini ziyaret etti. Burada öğrencilerin çalışmalarını yerinde gören Başkan Taban, EBA Destek Noktasıyla ilgili açıklamalarda da bulundu. Taban, “Bugün Mahmudiye Mahallemizdeki bilgi kültür evimizdeyiz. Buralarda EBA dönüşüm sürecini tamamlayarak öğrencilerimize okullarına destekte bulunabilmek adına bir takım düzenlemeler yaptık. Salgından dolayı herkes okula gidemiyor. Evlerinden veya bulundukları ortamdan derslerini takip etmesi gereken öğrencilerimiz için böyle bir adım attık. Var olan bilgi kültür evlerimizin aslında modernizasyonunu da düşünüyoruz. Bunlarla ilgili bir dizi çalışmalar da yürütüyoruz. Şimdilik 8 ayrı noktada var olan bilgisayarlarımızı Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de destekleriyle ders yapılabilir hale dönüştürerek öğrencilerimizin istifade etmesini istedik. Şuanda; Mahmudiye, Huzur, Cerrah, Alanyurt, Kurşunlu, Yeniceköy ve Mesudiye Mahallelerimiz ile Nöbetçi Kitaphanemizde öğrencilerimiz sadece kendi kulaklıklarını getirerek derslerine katılabiliyorlar. Bugün biz de öğrencilerimizin neler yaptığını görmüş olduk. Sabah 08.00’dan akşam 17.00’a kadar merkezlerimiz hizmet verecek” dedi.

BU MERKEZLER ÖĞRENCİLERİMİZE KATKI SAĞLAYACAK

Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru ise Başkan Taban’a sağlanan imkanlardan dolayı teşekkür ederek; “Tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 virüsü, eğitimi sekteye uğrattı. Biz de Bakanlığımızın bir hafta gibi kısa sürede yaptığı çalışma neticesinde Mart ayından itibaren uzak eğitimi, EBA’yı devreye sokarak eğitime yeniden başlamıştık. 2020-2021 eğitim öğretim yılı da 31 Ağustos itibariyle başladı. Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Bakanlığımızın almış olduğu tedbirler doğrultusunda eğitim öğretim faaliyetlerimize başladık. EBA’ya erişim noktasında zorluk yaşayan öğrencilerimize kolaylık sağlamak için Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 10 okulumuzda EBA destek noktası oluşturduk. Sayın Başkanımızın da destekleriyle bugün bilgi kültür evlerimizde de EBA destek noktaları hizmete girdi. Öğrencilerimize katkı sağlayacağını umut ediyoruz. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

İnegöl’de değişim rüzgarı
GÜNDEM
İnegöl’de değişim rüzgarı
Abone Ol Google News
Akdeniz stratejisi ve Fransa
Hayat

Akdeniz stratejisi ve Fransa

Akdeniz’in Fransa için öneminde enerji, Çin’in ‘Tek Kuşak, Tek Yol Girişimi’ ile değişen deniz ticaret rotası ve Afrika öne çıkan başlıklardır. Fernand Braudel’in “Akdeniz birleşik bir bölgedir” ifadesinde tanımlandığı gibi Akdeniz, son dönemde bu faktörlerin etkisiyle Doğu Akdeniz ile son dönemde daha öne çıkmaktadır. Kara hakimiyet teorisini kaleme alan Halford Mackinderde Doğu Akdeniz’i kalpgâh yani merkezi bölgeye giden deniz ticaretinin odak noktası olarak tanımlayıp teorisinde önemli bir yere koymaktadır.
Bakanlık takipte
Gündem

Bakanlık takipte

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, şarkıcı Halil Sezai’nin acımasızca dövdüğü 67 yaşındaki Hüseyin Meriç’in evine bir ekip göndererek “Yanındayız” mesajı verdi. Yapılan açıklamada, “Bu hadise, toplum vicdanını yaralamıştır. Kendisinin talepleri dahilinde bakanlığımız konuyu takip edecek” denildi.
Bir anne için en büyük acı: Ölen bebeğini denize bıraktı
Gündem

Bir anne için en büyük acı: Ölen bebeğini denize bıraktı

TCG Bozcaada korvetinin Lübnan açıklarında kurtardığı mülteci teknesinden büyük bir dram çıktı. 36 kişinin kurtarıldığı gemide 4 kişi açlık ve susuzluktan öldü, 10 kişi umutla atladıkları denizde kayboldu. Zeynep el Kak yaşadıkları tarifsiz acıyı şöyle anlattı: 2 yaşındaki oğlum su için çığlık atıyordu. Onu kaybettik. Kefenledim ve iple tekneye bağladık. 2 gün tekneye bağlı şekilde suda kaldı. Eşim bırakırsak onun sayesinde kurtulabileceğimizi söyledi. Sonra oğlumun cansız bedenini denize bıraktık.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.