Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Banka hesabına yanlışlıkla gönderilen 80 bin lirayı sahibine ulaştırdı Hakkım olmayan parayı bir kuruş dahi olsa kabul etmem doğru olmaz

Banka hesabına yanlışlıkla gönderilen 80 bin lirayı sahibine ulaştırdı: Hakkım olmayan parayı bir kuruş dahi olsa kabul etmem doğru olmaz

Adana'da banka hesabına yanlışlıkla 80 bin lira yatırıldığını fark eden İsmail Demir adlı vatandaş, parayı sahibine iade etti. Demir, "Dünyada en büyük günahlardan biri kul hakkı yemektir. Biz her zaman büyüklerimizden atalarımızdan şunu öğrendik; kul hakkı yemeyin kul hakkına girmeyin. Hakkım olmayan parayı 1 kuruş dahi olsa kabul etmem doğru olmaz. Ben bir vatandaş olarak, bir insan olarak böyle bir yaklaşımda bulundum" açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi AA
Adana haberleri: Banka hesabına yanlışlıkla gönderilen 80 bin lirayı sahibine ulaştırdı
İsmail Demir

Adana merkez Sarıçam ilçesinde, 3 çocuk babası İsmail Demir (29), cep telefonuna gelen mesajla banka hesabına tanımadığı bir kişi tarafından 80 bin lira gönderildiğini öğrendi.

Demir, bankanın müşteri temsilcisiyle ve Adana'daki merkez şubesiyle görüştü. Paranın yanlışlıkla yatırıldığının belirlenmesi üzerine Demir, parayı sahibine iade etti.

Yanlışlıkla banka hesabına yatırılan parayı harcayan sanığa 4,5 yıl hapis cezası
GÜNDEM
Yanlışlıkla banka hesabına yatırılan parayı harcayan sanığa 4,5 yıl hapis cezası

İsmail Demir, mesajı gördüğünde şaşırdığını ve ilk olarak çevresindekilere parayı gönderen kişiyi sorduğunu söyledi.

Hesabına yanlışlıkla havale edilen 20 bin doları iade etti: Olması gerekeni yaptık
GÜNDEM
Hesabına yanlışlıkla havale edilen 20 bin doları iade etti: Olması gerekeni yaptık

Durumu avukatıyla paylaştığını belirten Demir, şunları kaydetti:

  • "Dünyada en büyük günahlardan biri kul hakkı yemektir. Biz her zaman büyüklerimizden atalarımızdan şunu öğrendik; kul hakkı yemeyin kul hakkına girmeyin. Şimdi o para bir ameliyat parası olabilir, bir hasta parası olabilirdi, bir ihtiyaç için kullanılabilirdi, belki bir gariban tek varı olan arabası vardır onu satmıştır, belki bir hayal kurmuştur ya da bir evlilik yapacaktır. Hakkım olmayan parayı 1 kuruş dahi olsa kabul etmem doğru olmaz. Ben bir vatandaş olarak, bir insan olarak böyle bir yaklaşımda bulundum."

Hesabına yanlışlıkla 70 bin lira yatırıldı: Anında parayı sahibine iade etti
GÜNDEM
Hesabına yanlışlıkla 70 bin lira yatırıldı: Anında parayı sahibine iade etti

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.