GündemAdanada 6 ayda aynı fabrikada ikinci yangın

Adana'da 6 ayda aynı fabrikada ikinci yangın

Adana’da Organize Sanayi Bölgesindeki yangın çıkan fabrikanın 6 ay önce de yandığı ortaya çıkarken, yangın kontrol altına alındı.

Haber MerkeziIHA
Adana'da boya fabrikasında yangın çıktı.
Adana'da boya fabrikasında yangın çıktı.

Adana Organize Sanayi Bölgesindeki bir boya fabrikasında saat 15.00 sıralarında henüz bilinmeyen bin nedenle yangın çıktı. Yangın kimyasal maddeler nedeniyle kısa sürede yayıldı. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Yangına organize sanayi, Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri ve Adana Orman Bölge Müdürlüğüne ait yangın helikopteri ile müdahale edildi. Müdahale sırasında fabrikada boya kazanlarında patlamalar meydana geldi. Yaklaşık 10 itfaiye aracı ile yangın 3 saat sonra kontrol altına alındı.

Adana'daki yangına helikopter ile müdahale edildi.

Fabrikada büyük maddi hasar meydana gelirken can kaybı olmadı.

Adana'da aynı fabrikada 24 Mayıs 2017’de de yangın meydana geldi.

"İkinci kez yangın çıktı"


Bu arada fabrikada 24 Mayıs 2017’de yangın meydana geldiği ortaya çıktı. İlk yangında da boya kazanında patlama olmuş daha sonra fabrikada yangın çıkmıştı. Ancak ilk yangın kısa sürede söndürülerek fabrikada fazla maddi zarar meydana gelmemişti. Bu yangında fabrika tamamen demir yığınına döndü. Polis yangınla ilgili soruşturma başlattı.

Adana'da boya fabrikasında yangın
OYNAT02:00
Adana'da boya fabrikasında yangın
Adana'nın Sarıçam ilçesinde bir boya fabrikasında çıkan yangına müdahale ediliyor.Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren tesiste henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.Yangına, Adana Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale ediyor. Tesisin çevresinde geniş güvenlik önlemi alan ekipler, bölgeye kimseyi yaklaştırmıyor.Bölgeden yükselen duman şehrin birçok noktasından görülüyor.