Gündem Adanada tahrip edilen ikiz şehitlerin mezarları onarıldı

Adana'da tahrip edilen ikiz şehitlerin mezarları onarıldı

Adana’da dün aralarında 15 Temmuz Şehitleri Ahmet ve Mehmet Oruç'un kabirlerinin de bulunduğu 79 mezarın taşı tahrip edildi. Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Mezarlıklar Daire Başkanlığı ekiplerince mezarların taşları onarıldı.

Haber Merkezi İHA
Adanada tahrip edilen ikiz şehitlerin mezarları onarıldı
Mezarların taşları onarıldı.

Dün, Yüreğir ilçesi Alihocalı Mahallesi’ndeki 15 Temmuz Şehitleri Ahmet ve Mehmet Oruç Kardeşler Mezarlığı’nda bulunan 79 kabrin taşları tahrip edildi. Olayın bildirilmesi üzerine, polis ekipleri, mezarlık ve çevresinde inceleme başlattı.

İncelemelerin ardından Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Mezarlıklar Daire Başkanlığı ekiplerince mezarların taşları onarıldı. Polisin, 79 mezarın tahrip edildiği olayla ilgili araştırması sürüyor.

"Burada bile rahat bırakmıyorlar"

Yakınlarının mezarlarının tahrip edildiğini öğrenerek bölgeye gidenler arasındaki şehit polis memuru ikizlerin babası Ali Oruç, gözyaşlarına boğularak,

"Vatanı ve bayrağı için canlarını feda eden şehitlerim Ahmet ve Mehmet'imi burada bile rahat bırakmıyor hainler. Allah'tan bulsunlar. Ben onları Allah'a havale ediyorum. Bizler, 'Vatanı ve bayrağı için canını vermeye hazırız.' diyen insanlarız. Bu, şehitlere yapılacak bir şey mi?" dedi.

Adana'da 15 Temmuz şehitleri ikiz kardeşlerin mezarları tahrip edildi
GÜNDEM
Adana'da 15 Temmuz şehitleri ikiz kardeşlerin mezarları tahrip edildi

Ömer Çelik’ten mezarları tahrip edilen ikiz şehitlerin babasına söz: Saldırganlar yakalanacak
GÜNDEM
Ömer Çelik’ten mezarları tahrip edilen ikiz şehitlerin babasına söz: Saldırganlar yakalanacak
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.