Gündem Ağlayarak izledim meğer eşimmiş

Yusuf Çelik'in eşi Hülya Çelik ilk kez konuştu: Görüntüleri izledim meğer eşimmiş

Ağlayarak izledim meğer eşimmiş

FETÖ'cü hainlerin darbe girişimi gecesi döverek öldürdükten sonra yolun ortasına attığı şehit Yusuf Çelik'in eşi ilk kez konuştu. Hülya Çelik, "Görüntüleri izleyince çok üzüldüm ve ağladım. İzlediğim adam meğer eşimmiş. Bunu sonradan anladım" dedi.

Haber Merkezi Diğer
15 Temmuz gecesi şehit düşen Yusuf Çelik'in eşi Hülya Çelik, o geceyi ve sonrasını ilk kez anlattı.
15 Temmuz gecesi şehit düşen Yusuf Çelik'in eşi Hülya Çelik, o geceyi ve sonrasını ilk kez anlattı.

Çatı davasında Genelkurmay Karargahı'nın güvenlik kameralarından elde edilen görüntülerde hunharca katledilen şehidin üç kız babası Yusuf Çelik (46) olduğu ortaya çıktı.

FETÖ'cü katillerin kan donduran yeni görüntüleri ortaya çıktı!
OYNAT 00:57
FETÖ'cü katillerin kan donduran yeni görüntüleri ortaya çıktı!
FETÖ'cü darbecilerin vatandaşı askeri araçta işkenceyle şehit edip, çıplak vaziyette yol ortasına attığı görüntüler ortaya çıktı. Darbecilerin şehit edip yola attığı vatandaşın cenazesi, saat 02.00'de tankçı sınıfından bir rütbelinin talimatıyla askerlerce sürüklenerek ağaçlık alana taşındı.

15 Temmuz şehidi Çelik'in eşi Hülya Çelik, görüntüleri ilk izlediğinde çok üzüldüğünü ve ağladığını söyledi.

Görüntüleri izlerken "Allah'ım bu nasıl vahşet, yazık adama nasıl işkence yapıyorlar. Bu kadar da olmaz, bunlar insanlıktan hiç mi nasibini almamış?" dediğini aktaran Çelik, görüntüleri en az 100 kez izlediğini anlattı.

Sabah'ın haberine göre, görüntülerden çok etkilenen Çelik, şunları söyledi:

En az 100 kez izledim, çok etkilendim ama üzüntüm daha fazlaydı. Neden bilmem izlemeye başladığım anda göğsüme bir boğa oturdu. 15 Temmuz'da yaşadığım his gibiydi. Yazık dediğim, harap olduğum adam eşimmiş. Yıkıldım adeta.

Hayatımız çok zor geçti ama aile bağımız ve vatan sevgimiz hiç değişmedi. O gece bana 'Şimdi gitmeyeceksek ne zaman gideceğiz' dedi. Bu kadar vatan sevdalısı, kalbi güzellikle dolu bir adama bu yapılmaz.

Şehit Yusuf Çelik, darbe girişimi gecesi tankların önüne yattığı kare ile hafızalara kazınmıştı.

"Ben kısas istiyorum"

  • Onun eşim olduğuna inanmak istemiyorum. Bu neyin kini, neyin intikamı. Yusuf onların düşmanı değil. Öldürdün neden işkence ediyorsun, onurunu neden kırıyorsun? Bu görüntüler bu katillerin asıl yüzünü ortaya koydu. Bu vahşiler en ağır cezayı alsın. Ben kısas istiyorum, bu hakkım...

Eşimi iki gün boyunca aradım. Her yere baktım, yaşadığına dair bir umut vardı. Çünkü eşimin bacakları rahatsızdı ve kalbinde küçük sorunlar vardı. Bayılıyordu. Dedim bu bir yerde bayılıp kaldı. En son Adli Tıp'tan aradılar.

28 Şubat mağduru

Biz kıt kanaat geçinen, hiçbir zaman hakkından fazlasını almayan, onuruyla yaşayan bir aileydik. Eşim işçiydi. Yıllarca iş aradı, buldu, ayrıldı, işe girdi. Zor yaşadık ama hep güldük.

  • 90'ların sonunda Tekirdağ'da bir fabrikada iş buldu, çocukları alıp gittik. Düzen kurduk, bir iki ay sonra eşimi "Namaz kılıyor, sakalı var, iltica ile mücadele" deyip işten attılar. Tası tarağı toplayıp tekrar geldik.

Eşim uzun süre iş bulamadı, zor güler geçirdik. 28 Şubat'ta bizi vuranlar o gece yeniden yüreğimizi kanattı.

REKLAM

Darbe gecesi FETÖ'cü askerlerin Çelik'i şehit ettiği anların görüntüsü dava dosyasına girmişti.

"Şehit olmak için dua ederdi..."

Onu tanıdığım günden bu yana "Askerlikte olmadı ama şehitlik istiyorum. Allah bana nasip etse" derdi. Duası kabul oldu. Vatana siper olan bir kahraman ve şehit oldu. O gece son kaz gülümseyip gitti. Bana "Sen de gel" dedi. "Çocuklar uyusunlar geleyim" dedim. Keşke ben de gitseydim, birlikte yan yana mücadele etseydik. Şimdi Yusuf'un emanetleri, evlatlarımı büyütüp, vatanım için iyi birer insan yapmaya uğraşacağım. Biz evlerinin direğini kaybetmiş, birbirine sımsıkı sarılmış dört kadınız.

  • Birbirine aşık bir aileydik, yuvamız mutluluk doluydu. Naif, kibar, sevgi dolu, ülkesini ve insanın seven biriydi. Bizden uzağa çalışmaya gittiğinde kızlarımın cebine, çantasına notlar yazardık ki bizden uzakta okuduğunda bizi özlemesin, yanında olalım diye. Tek hayalimiz çocuklarımızı büyütüp, yan yana ölmekti.

Vahşetin boyutunu görüntüler ortaya çıkardı

Yusuf Çelik'in katledilmesine dair yeni görüntüler de ortaya çıktı. Sincan'dan kalabalık bir grupla Genelkurmay'a gelen Yusuf Çelik darbecileri durdurmak için tankın önüne yattı. Müdahale sonucu oradan kalkan Çelik, gözünü kırpmadan tankların üzerine yürüdü, hainler tanktan ateş açtı ve onu göğsünden yaraladı.

Yusuf Çelik'i önce tank ateşiyle yaralayan, ardından kaldırıma sürükleyen, daha sonra gelip Çelik'i tekrar sürükleyerek zırhlı araca alan hainler, burada Çelik'i darp edip, araçtan attı. Adli Tıp raporlarında şehidin bir kulağında kurşun izi olduğu, bacak, sırt ve vücudunun büyük kısmında sürükleme nedeniyle tahribat oluştuğu öğrenildi.

Hainlerin isimleri belirlendi

Türkiye'yi ayağa kaldıran ve şehidin ailesinden büyük tepki alan görüntülerdeki darbeci hainlerin ise binbaşı Ahmet İlhan Ayşan (1) ile üsteğmen Ertan Özmen (2) oldukları belirlendi.

Şehit Yusuf Çelik'i vahşice öldüren FETÖ'cü askerlerin kimlikleri belirlendi.

Darbeci Ayşan ve Özmen'in sivil kıyafetlerle geldikleri Genelkurmay önünde gece boyunca faaliyet gösterdikleri ve darbenin başarısız olacağını anlayınca da sivil halkın arasına karışarak Genelkurmay'dan kaçmaya çalıştıkları tespit edildi.

REKLAM

O kahraman
Yusuf Çelik
GÜNDEM
O kahraman Yusuf Çelik

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.