Gündem AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş ÖNDER İmam Hatipliler Derneği iftarına katıldı

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş ÖNDER İmam Hatipliler Derneği iftarına katıldı

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Maalesef her sene olduğu gibi işgalci siyonist rejim bu sene de Mescid-i Aksa'ya saldırmayı kendisi için bir hedef olarak seçmiştir. Maalesef sadece gençlere karşı değil, yaşlı ve biçare insanları iterek, kakarak, camiyi basarak, onları camiye sokmayarak hakaret etmekte, zulmetmektedir." ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş ÖNDER İmam Hatipliler Derneği iftarına katıldı
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, ÖNDER'in iftarına katıldı.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneğince, Üsküdar Belediyesi Mehmet Çakır Kültür ve Spor Merkezi'nde düzenlenen iftar programına AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş katıldı.

Davetlilere hitap eden Kurtulmuş, ÖNDER'in geleneksel iftarına katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kurtulmuş, Allah'ın ramazan ayını hakkıyla istifade edenlerden olmayı nasip etmesini dileyerek, tutulan oruçların ve edilen duaların kabul edilmesini temenni etti.

'Başörtüsü meselesinde verilen mücadele Türkiye'de başarıyla sonuçlandı'

Türkiye'nin maddi ve manevi kalkınmasını sağlamak için, salonda bulunanların temsil ettiği geniş bir kadronun on yıllar boyunca mücadele ettiğini belirten Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizden önceki nesillerin, imam hatip okullarının Türkiye'deki dini eğitimde ne zorluklar çektiğini biliyoruz. Çok şükür son yıllarda Türkiye'de maddi manevi alandaki kalkınmanın önemli göstergelerinden birisini de imam hatip okullarının gelişiminde yaşamış bulunuyoruz. Çok uzun bir süre önce değil, hemen yakın tarihimizde, başta 28 Şubat süreci olmak üzere neler yaşadığımızı hepimiz gayet iyi biliyoruz. O dönemde ÖNDER camiasının Türkiye'nin her yerinde 28 Şubat'ta hem imam hatiplere karşı yapılan zulümler karşısında hem de genel olarak zulümler karşısında nasıl dik durduğunu biliyoruz. Büyük bir mücadele verildi ve o zamanlar özellikle imam hatipler ve başörtüsü meselesinde verilen mücadele Türkiye'de başarıyla sonuçlandı. O mücadelede emek sarf eden bütün arkadaşlarımıza canı yürekten teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. İmam hatip okullarının katsayı problemi ortadan kalktı, imam hatip okullarının sayısı arttı. Son yıllarda imam hatip mezunu genç evlatlarımızın fevkalade yüksek bir şekilde üniversite sınavlarında başarı elde ettiklerini görmüş olduk."

Kurtulmuş, Ayasofya'nın, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi olarak ibadete açıldığını ve Ayasofya-i Kebir Külliyesi'nde yeniden ihya edilen Ayasofya Fatih Medresesi'nin açılışını da dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığını anımsattı.

"Artık Türkiye dünyada sözü dinlenen, sözüne itibar edilen büyük bir ülke"

Ayasofya'nın, diğer kurumlarıyla birlikte yeniden millete hizmet eder bir noktaya doğru geldiğine dikkati çeken Kurtulmuş, "Bu salonda bulunanlar, 20 sene önceki yaşı müsait olanlar, 30-40 sene önceki hayallerini bir hatırlasınlar ve bugün bunların nasıl gerçekleştiğine tanıklık ettiklerini hatırlasınlar. Allah'a sonsuz derecede şükretmemiz gerekir. Ayrıca maddi anlamda da Türkiye'nin büyük bir merhale katettiğini hep beraber yaşadık, yaşıyoruz. Türkiye'nin milli savunma sanayiinde artık dünya ölçeğinde büyük bir ülke olması, öncü bir ülke olması, Türkiye'nin kendi doğal gaz ve hidrokarbonunu çıkarabilecek her türlü hazırlıklarının olması, Türkiye'nin alt ve üstyapı çalışmalarıyla tabiri caizse birçok ülkeden çok daha ileri bir noktaya gelmiş olması... Artık Türkiye'nin dünyada sözü dinlenen, sözüne itibar edilen büyük bir ülke haline gelmiş olması da 20-30 sene öncenin hayallerinden biriydi." ifadelerini kullandı.

"Başarıları daha ileriye götürmek için hep birlikte gayret edeceğiz"

Türkiye'nin Rusya-Ukrayna krizinde oynadığı role değinen Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Türkiye'nin Rusya-Ukrayna krizinde ortaya koymuş olduğu gerçekten güçlü ve öncü ülke profili, sizlerin de bir imam hatipli olarak her zaman sahip çıktığınız Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu küresel liderlik fonksiyonu bizler için iftihar vesilesidir. Ayrıca bu son kriz bir kere daha bizleri haklı çıkarmıştır. Maalesef dünyanın savaşları, harpleri önleyebilme kabiliyeti olmayan bu küresel sisteminin değişmesi için yıllardır hep görüşlerimizi ifade ediyor, mücadelemizi ortaya koyuyoruz. Çok kısa bir süre sonra dünyada hakkaniyetli bir dünya sisteminin kurulduğuna da inşallah hep beraber şahitlik edeceğiz. Bizim neslimize, bu salonda bulunanların temsil ettiği nesle büyük sorumluluklar, mücadeleler düştü. Çok şükür bu mücadelelerden bugüne kadar bu millet başarıyla bizleri çıkardı.

Numan Kurtulmuş: Madem fiyatlar çok geriye çekilemiyor vatandaşın alım gücünü ileri taşımakla yükümlüyüz
GÜNDEM
Numan Kurtulmuş: Madem fiyatlar çok geriye çekilemiyor vatandaşın alım gücünü ileri taşımakla yükümlüyüz

Şimdi önümüzde çok daha zor bir dönem vardır. Millet olarak kazandığımız başarıları daha ileriye götürmek için hep birlikte gayret edeceğiz. Azimle çalışacağız. Çünkü dünya bugün öyle bir noktadadır ki, sözü başka özü başka bir noktadadır. Ve ne yazık ki son krizde Türkiye bütün gücüyle barışı sağlamak için mücadele ederken bazı Batılı ülkelerin, savaş devam etsin, dünyadaki bu türbülans sürsün, belirsizlik ortamlarında kendi güçleri artsın diye savaşın nasıl bitmemesini istediklerine de şahit oluyoruz. Bizim sözümüz, bizim ahdimiz, bizim sorumluluğumuz sadece 85 milyon yurttaşımıza karşı değil, bütün dünyanın mazlumlarına, gariplerine karşıdır."

"Filistinli kardeşlerimiz de sizden, Türkiye'den dua bekliyor"

İsrail polisinin, işgal altındaki Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını kınayan Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Maalesef her sene olduğu gibi işgalci siyonist rejim bu sene de Mescid-i Aksa'ya saldırmayı kendisi için bir hedef olarak seçmiştir. Maalesef sadece gençlere karşı değil, yaşlı ve biçare insanları iterek, kakarak, camiyi basarak, onları camiye sokmayarak hakaret etmekte, zulmetmektedir. İnsanı kahredense bu zulümler karşısında hem İslam dünyasının sessizliği hem de dünyanın ikiyüzlü tarafgirliğidir. Bu iftar sofrasında Filistinli kardeşlerimiz de sizden, Türkiye'den dua bekliyor, yardımlarınızı, desteklerinizi bekliyor. Kalben Filistin davasının yanında olduğumuzu göstermemizi de bizden bekliyorlar. İnşallah başkenti Kudüs olan, özgür, tam manasıyla özgür bir Filistin Devleti'nin kuruluşuna şahit olmak bu topluluğun da hayallerinden birisidir, hedeflerinden birisidir. Allah bizlere bütün güzel hedefleri gerçekleştirmeyi nasip etsin."

ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan da 64 yıldır geleneksel hale gelen iftarı düzenlemekten, ÖNDER ailesinin mensuplarıyla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İftara, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay ile çok sayıda ÖNDER üyesi katıldı.

AK Parti'den asgari ücret ve EYT açıklaması: Milletin taleplerini masaya yatırırız
FOTOĞRAF 22
Title
TVNET'te yayınlanan Sert Sorular programında asgari ücrete ilişkin konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, yeni bir zammın sinyalini vermişti.
Title
Yıl ortasını işaret eden Özkan, \"Cumhurbaşkanımız zaten ifade etmişti. Bu yapılabilir. Şu andaki mevzuat gereği yılda bir kez yapılıyor ancak bunu değiştirmek mümkün. Zamanı geldiğinde bir yıl geçmesi beklenmeksizin zam yaparız. Vatandaşı enflasyona ezdirmeyeceğiz\" ifadelerini kullanmıştı.
Title
Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Üyesi ve eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de vatandaşın gelirlerini artırıcı önlemlerin alınması gerektiğini vurgulayarak, \"Gerekirse Türkiye'de yıl ortasında asgari ücrete bir daha bakılmalı\" demişti.
Title
AK Parti kanadından gelen açıklamalar sonrası asgari ücrete ikinci zam beklentisi güçlenirken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, \"Tartışmayı anlamlı bulmuyorum, çok önemli artış yaptık\" açıklamasında bulunmuştu.
Title
Konuya ilişkin AK Parti'den yapılan açıklamalara bugün bir yenisi daha eklendi.
Title
Bir gazetecinin, EYT ve yıpranma konusunda gelinen son duruma ilişkin sorusu üzerine Kurtulmuş, şunları söyledi:
Title
\"MİLLETİN BEKLENTİLERİNİ MASAYA YATIRIRIZ\"<br><br>\"Milletin konuştuğu, talep ettiği, beklentilerinin tamamını masaya yatırırız. Bunların tamamıyla ilgili çalışmalarımızı öteden beri sürdürürüz.
Title
Milletin gündeminde olup da bizim gündemimizde olmayan hiçbir konu yoktur. Ancak devlet yönetiminde bir şeyi talep etmek başka bir şey, onu gerçekleştirebilmek başka bir şeydir.
Title
Taleplerin gerçekleştirilebilmesi için de eldeki imkanlar, fırsatlar, öncelikler çerçevesinde bu değerlendirmeler yapılır.
Title
Yaparken de milletin hayrına olacak şekilde sonuçlar alabilmek için gayret sarf edilir.
Title
\"KONU EPEYDİR BAKANLIĞIN GÜNDEMİNDE\"<br><br>Bundan milletimiz emin olsun bu konu epeydir bakanlığın da gündemindedir.
Title
\"İNŞALLAH MİLLETİN HAYRINA SONUÇLANIR\"<br><br>Bu konuyu yeterince biliyoruz ve çalıştık. İnşallah milletin hayrına sonuçlanmasını ümit ederiz.\"
Title
\"ASGARİ ÜCRETTE ALTINCI AYDAN İTİBAREN HAZIRLIK OLACAK MI\"<br><br>Kurtulmuş, \"Asgari ücret için altıncı aydan itibaren hazırlık olabilir mi?\" sorusuna ise şu yanıtı verdi:
Title
Özel sektör için konuştuğumuzda biz Türkiye'nin ekonomik olarak olağanüstü bir dönemden geçtiğini görüyoruz.
Title
Gerçekten büyük bir hayat pahalılığı baskısının vatandaşlarımızın üstünde olduğunu ve bunun da hafifletilmesi için elimizdeki bütün imkanları kullanmanın şart olduğunu görüyor ve bunu uyguluyoruz.\"
Title
ASGARİ ÜCRET NEDİR?<br><br>Asgari ücret, yasal olarak belli ölçülere göre saptanan, işçiye bir çalışma günü karşılığı olarak ödenen ücrettir.
Title
2022 yılında asgari ücretin en alt rakamı 4250 lira olarak açıkladı.
Title
ASGARİ ÜCRET NASIL BELİRLENİYOR?<br><br>Asgari ücreti, yasa gereği işçi, işveren ve hükümetten 5'er temsilci olmak üzere 15 kişiden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu belirliyor.
Title
Komisyon, yeni asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında dört kez toplanıyor. Bakanlıktaki ilk toplantının ardından Komisyon, işçi, işveren ev sahipliğindeki toplantıların ardından son toplantısını tekrar bakanlıkta yapıyor.
Title
Bakanlığın belirlediği üyelerden birinin başkanlık ettiği komisyon, en az 10 üyenin katılımıyla toplanıp, oy çokluğuyla karar veriyor.
Title
Oyların eşitliği halinde başkanın bulunduğu tarafın çoğunluğu sağladığı kabul ediliyor.
Title
AK Parti'den asgari ücret ve EYT açıklaması: Milletin taleplerini masaya yatırırız
Asgari ücret 2022 son dakika... AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, son günlerde gündemi meşgul eden asgari ücrete ek zam ve EYT'ye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Milletin konuştuğu, talep ettiği beklentilerin tamamının masaya yatırılacağını söyleyen Kurtulmuş, "Taleplerin gerçekleştirilebilmesi için de eldeki imkanlar, fırsatlar, öncelikler çerçevesinde bu değerlendirmeler yapılır. Bundan milletimiz emin olsun bu konu epeydir bakanlığın da gündemindedir. Bu konuyu yeterince biliyoruz ve çalıştık. İnşallah milletin hayrına sonuçlanmasını ümit ederiz" diye konuştu. Peki asgari ücrete temmuz ayında zam gelecek mi? EYT'de son durum nedir? İşte detaylar...

Numan Kurtulmuş: Güçlü devlet güçlü millet yapısıyla ortaya çıkar
GÜNDEM
Numan Kurtulmuş: Güçlü devlet güçlü millet yapısıyla ortaya çıkar

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.