Gündem AK Parti Grup Başkanvekili Özkandan Kılıçdaroğluna Lanetliyoruz ve telin ediyoruz

AK Parti Grup Başkanvekili Özkan'dan Kılıçdaroğlu'na: Lanetliyoruz ve telin ediyoruz

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan "milli güvenlik sorunu" açıklamalarına tepki gösterdi. Özkan, Kılıçdaroğlu'nu lanetlediğini vurgulayarak, "Onlar rahatsız olmaya devam etsinler, biz güçlü Türkiye idealine ulaşmaya, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluna: Lanetliyoruz ve telin ediyoruz
AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için "Milli güvenlik sorunudur" ifadelerini kullandı.

CHP liderinin sözlerine AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, TBMM'de yaptığı basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

"Kılıçdaroğlu'nu lanetliyoruz"

Kılıçdaroğlu'nun ifadelerini lanetlediklerini ve telin ettiklerini vurgulayan Özkan, "Bay Kemal, sürekli, Türkiye’nin destan yazan silahlı kuvvetlerinin yerli ve milli savunma sanayi teknolojisiyle donatılmasına karşı çıkıyor. MKE ile ilgili yapılacak reform, Türkiye’nin savunma teknolojisinde dünya devi olmasını sağlayacaktır. MKE’nin daha hızlı çalışmasını, daha verimli teknoloji üretimini sağlayacaktır. Onlar rahatsız olmaya devam etsinler, biz güçlü Türkiye idealine ulaşmaya, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

"CHP'nin yaptığı yalan dolan siyaseti"

CHP’nin hem milletvekillerinin hem de yayın organlarının gündeme getirdiği "Genel müdüre 15 maaş, danışmanına 5 maaş" gibi yalan yanlış haberlerin milletle Cumhur İttifakının gönül bağını yıkmaya yönelik olduğunu ifade eden Özkan, "Bu yalan dolan siyasetinin milletimiz karşısında hiçbir değeri yok. 1581 sayılı Kanunun 3. maddesinde kooperatifler, bölge birlikleri ve merkez birliği tarafından kurulan şirketlerin sadece birinden ücret ve huzur hakkı ödenebileceği açıkça ifade ediliyor. Bu kadar açık ve net düzenlemeye rağmen oluşturulmaya çalışılan bu heyula, yalan dolan siyasetini kınıyor, nefret ediyoruz ve milletimize şikayet ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu AYM kararı sonrası HDP'yi savundu: Terör örgütleriyle bağlantılandırmak doğru değil
GÜNDEM
Kılıçdaroğlu AYM kararı sonrası HDP'yi savundu: Terör örgütleriyle bağlantılandırmak doğru değil

Kılıçdaroğlu'ndan HDP'ye savunma: Terör örgütleriyle bağlantılandırmak doğru değil
OYNAT 01:19
Kılıçdaroğlu'ndan HDP'ye savunma: Terör örgütleriyle bağlantılandırmak doğru değil
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında kapatma davası açılan HDP'ye dair konuştu. HDP'yi savunan Kılıçdaroğlu, 'Siyasi partileri kapatmak, onları topluma farklı şekillerde tanıtmak veya terör örgütleriyle onları bağlantılandırmak asla doğru değil. Varsa böyle bir şey devletin güvenlik güçleri hakimleri devreye girer. Haksızlık kime yapılırsa yapılsın karşı çıkmak bizim temel görevimiz' dedi.

CHP’li Özkoç’a göre PYD’yi terör örgütü görmeyen CHP’liler ulusal güvenliği sağlayacak tek siyasi kadro
GÜNDEM
CHP’li Özkoç’a göre PYD’yi terör örgütü görmeyen CHP’liler ulusal güvenliği sağlayacak tek siyasi kadro
Terör örgütü PKK'nın iletişim ağları da kesiliyor
Gündem

Terör örgütü PKK'nın iletişim ağları da kesiliyor

İçişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı'nca yürütülen terörle mücadele operasyonlarında son 4 yılda 951 telsizin ele geçirildiğini, bunlardan 141'inin uzun menzilli ve ülkeler arası görüşme yapılabilme özelliğine sahip olduğunun tespit edildiğini açıkladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memurlara çağrı: Sakın ola oyuna gelmeyin kimse kılınıza dokunamaz
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memurlara çağrı: Sakın ola oyuna gelmeyin kimse kılınıza dokunamaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Eskişehir Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Batı ülkelerinin, Türkiye'nin Afrika'daki etkinliğinden rahatsız olmasını eleştiren Erdoğan, "Afrika'daki kendi kanlı ve katliamcı geçmişleriyle yüzleşmek istemeyenleri biz muhatap almıyoruz. Avrupa, Fransa bize insanlık dersi veremezler. Önce Türkiye'den öğrenmeleri lazım" dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bürokratları tehdit ettiği açıklamalarına da sert tepki gösteren Erdoğan, memurlara çağrıda bulunarak "Sen kimsin benim memurumu tehdit ediyorsun. Memuruma sesleniyorum, sakın ola bu oyuna gelmeyin. İşinizi doğru yaptığınız müddetçe kimse kılınıza dokunamaz" ifadelerini kullandı.

İyi Partili Koray Aydın Trabzon'a maç izlemeye özel jetle gitti
Gündem

İyi Partili Koray Aydın Trabzon'a maç izlemeye özel jetle gitti

"Biz özel uçaklarla uçmuyoruz. Sözüm söz iktidara geldiğimde hepsini satacağım" diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, geçtiğimiz aylarda Trabzon, Bodrum, Hatay ve Malatya'ya gerçekleştirdiği ziyaretlerde özel jet kullanmasıyla gündeme gelmişti. İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın’ın da Genel Başkan Meral Akşener gibi özel jetle yolculuk yaptığı ortaya çıktı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.