Gündem AK Partiden bir ilk daha

AK Parti'den bir ilk daha

AK Parti Genel Merkezi Erica süs bitkisi ile renklendi. Her türlü toprakta yetişen Erica pembe, mavi, kırmızı, turuncu renkleri ile vatandaşların dikkatini çekti.

Yasemin Asan Yeni Şafak
AK Parti'nin bahçesi erica ile renklendi. Erica süs bitkisi AK Parti'nin bahçesine ayrı bir hava kattı.

ERİCA SÜS BİTKİSİNİN ÖZELLİKLERİ

İdeal kış süs bitkisi. Gövdesiyle önemli yaprağını döken bitkiler dışında da renkli çiçekler kadar değerli ericalar esas kış bitkisidir. Anavatanı Avrupa, Alpler, Balkanlar olan bitki Türkiye'de yabani biçimde yetişiyor. Ericalar yer örtücüdür. Asitli, killi, kireçli her türlü hafif rutubetli topraklarda, güneşten yarı gölgeye kadar tüm alanlarda yetişebilir. Yaprakları iğne gibidir. Kış başından ilkbahara kadar açan çiçekler yazın kaybolur ve dinlenme dönemine geçer.Erica tarihte Roma – Bizans uygarlığında bile önemsenmiş. O dönem botanik kitaplarında konu edinilmiş. Doğuda araştırılmış ve sonradan laboratuvarlarda üretilmiş 400 çeşidi var. Beyaz, pembe, kırmızı, bronz, sarı, yeşil, turuncu gibi pek çok rengi var.


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.