Gündem AK Partiden Yenikapı daveti

AK Parti'den Yenikapı daveti

AK Parti Grup Başkanvekili İncesöz, "Pazar günü Yenikapı'da düzenlenecek Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne 7'den 70'e herkesi davet ettiklerini belirtti. Mitingi, "Birlik ve beraberliğin pekişmesi için önemli bir adım" olarak niteleyen İncesöz, "Tüm farklılıkları bir kenara bırakarak birlikte Türkiye olmaya davet ediyoruz" dedi.

Haber Merkezi AA
AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, Türkiye ve milletin geleceği için Çanakkale ve Kut'ül Amare'de olduğu gibi 7'den 70'e herkesi, 7 Ağustos Pazar günü İstanbul Yenikapı'da gerçekleştirilecek mitinge davet etti.

İnceöz, 7 Ağustos günü İstanbul Yenikapı'da gerçekleştirilecek "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" ile ilgili açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz'dan bu yana 81 ilde tutulan demokrasi nöbetlerini taçlandıracak olan bu mitingi, "birlik ve beraberliğin pekişmesi için önemli bir adım" diye nitelendiren İnceöz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tüm siyasi parti liderlerine yaptığı çağrının da bunun apaçık göstergesi olduğunu vurguladı.

"Yekvücut olduğumuzu dünyaya haykıracağımız günün adı olacak"

"Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz gecesi yaptığı çağrıyla; inanç, görüş, siyasi parti farkı gözetmeksizin ülkemizin ve milletimizin istiklali ve istikbali için günlerdir meydanlarda demokrasi nöbeti tutan milletimizin bu tavrı, her türlü takdirin üzerindedir" ifadesini kullanan İnceöz, şöyle konuştu:

"Şimdi yine Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile gerçekleştirilecek 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi' ile demokrasi nöbetlerini taçlandıracağımız büyük bir organizasyona imza atıyoruz.

7 Ağustos 2016 tarihi aziz milletimizin, merhum Mehmet Akif'in; 'Bir zamanlar biz de millet, hem nasıl milletmişiz. Gelmişiz dünyaya, milliyet nedir öğretmişiz' sözünü ispat edercesine, tüm farklılıkları bir kenara bırakarak yekvücut olduğumuzu tüm dünyaya haykıracağımız günün adı olacaktır."

Cumhurbaşkanı'nın çağrısına destek verenlere teşekkür etti

İnceöz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu mitinge siyasi parti liderlerini de davet etmesinin, 15 Temmuz alçak darbe girişiminin ikinci kırılma noktası olduğunu vurguladı.

"O gün FETÖ'nün üniforma giymiş teröristlerine karşı milletimizi meydanlara çağıran Başkomutan, şimdi de tüm farklılıkları bir kenara bırakarak; darbe girişimi sonrası dünyanın sergilediği utanç verici tabloya karşı tüm kesimleri bir olmaya, birlikte olmaya çağırmıştır." diyen İnceöz, bu çağrıya milli duruş sergileyerek destek veren herkese teşekkür etti.

AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz, "Türkiye'nin dört bir yanından inanç, görüş ayırımı yapmaksızın, ülkemiz ve milletimizin geleceği için tıpkı Çanakkale ve Kut'ül Amare'de olduğu gibi kadını-erkeği, yaşlısı-genci ile 7'den 70'e herkesi 7 Ağustos 2016 Pazar günü İstanbul Yenikapı'da bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya ve hep birlikte Türkiye olmaya davet ediyoruz" çağrısını yaptı.

Yenikapı'ya 3 milyonu aşkın katılımcı bekleniyor
GÜNDEM
Yenikapı'ya 3 milyonu aşkın katılımcı bekleniyor

İş dünyasından mitinge tam destek
EKONOMİ
İş dünyasından mitinge tam destek

3,5 milyon için hazırlandı
GÜNDEM
3,5 milyon için hazırlandı

CHP liderine ikinci Yenikapı daveti
GÜNDEM
CHP liderine ikinci Yenikapı daveti

Daha nokta koymadık
GÜNDEM
Daha nokta koymadık

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.