Gündem AK Partili Elitaştan sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik düzenlemeyle ilgili açıklama 2022ye ertelendi

AK Parti'li Elitaş'tan sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik düzenlemeyle ilgili açıklama 2022'ye ertelendi

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin iyileştirmeleri de içeren Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi konusunda, "Kanun teklifinin görüşmeleri, paydaşlarla da istişare edilerek konuyu etraflıca ele almak için 2022 yılı bütçe görüşmeleri sonrasına ertelendi" ifadesini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
AK Partili Elitaştan sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik düzenlemeyle ilgili açıklama 2022ye ertelendi
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu kanun teklifinin, Genel Kurulda görüşülmesi sırasında gelen talepler üzerine, pandemi sürecinde fedakarlıkla çalışan sağlık personelinin özlük haklarında iyileştirme yapmak için tüm siyasi parti gruplarının mutabakatıyla teklife yeni maddeler ihdas edildiğini hatırlattı.

Paydaşlarla istişare edildi

Mustafa Elitaş, "Bu ihdası müteakiben Kanun teklifinin görüşmeleri, paydaşlarla da istişare edilerek konuyu etraflıca ele almak için 2022 yılı bütçe görüşmeleri sonrasına ertelendi." bilgisini verdi.

Asgari ücret 4000 lira olur mu? Asgari ücret görüşmelerinde son durum!
ÖZGÜN
Asgari ücret 4000 lira olur mu? Asgari ücret görüşmelerinde son durum!

Doktor maaşları ne kadar artacak? 2022 uzman doktor, pratisyen hekim, hemşire maaşları
ÖZGÜN
Doktor maaşları ne kadar artacak? 2022 uzman doktor, pratisyen hekim, hemşire maaşları

Yeni düzenlemeye göre kim kaç para maaş alacak
FOTOĞRAF 11
Title
Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilen yasal düzenlemeyle bütün sağlık personelinin ek ödemeleri genel bütçeye aktarıldı. <br>
Title
2022-2023'ü kapsayan toplu sözleşme kapsamında doktor dışındaki sağlık çalışanlarının döner sermaye ek ödemeden aldıkları pay yüzde 20 artırıldı. Acil serviste hizmet veren röntgen ve laboratuvar birimlerinde çalışanların nöbet ücretleri ise yüzde 50 yükseltildi.
Title
Resmi ve dini bayramlarda nöbet tutan her sağlık çalışanı, yüzde 25 artırımlı nöbet ücreti alacak.
Title
Resmi ve dini bayram tatilleri sebebiyle verilen genel idari izin günlerinde görev yapan sağlık çalışanlarına nöbet ücreti ödenecek.
Title
Bu artıştan, ebe, hemşire, sağlık memuru, laborant, anestezi, radyoloji, tıbbi sekreter gibi sağlık hizmetleri sınıfında çalışanlar ile tekniker, teknisyen, mühendis gibi teknik hizmetler sınıfında çalışanlar yararlanacak.
Title
KİMİN MAAŞI NE KADAR OLACAK<br><br>Kabul edilen yeni düzenleme ile;<br><br><br>Pratisyen hekimin maaşı 7 bin 570 liradan 10 bin 70 liraya
Title
Uzman hekimin maaşı 9 bin 314 liradan 14 bin 314 liraya yükselecek.
Title
25 yıllık hizmeti olan uzman doktor, emekli olduğunda yaklaşık 12 bin 102 lira emekli aylığı alacak.
Title
ÖĞRETMENLERE 2 BİN LİRA ZAM<br><br>Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öğretmenler için vermiş olduğu müjdeye göre ise sözleşmeli öğretmeler, kadrolularla aynı haklara sahip olacak.
Title
10 yıl çalışan öğretmenler uzman olacak, maaşı 1000 lira artacak.<br>İkinci eğitimlerini tamamlayan ve sınavdan başarıyla geçen uzman öğretmenlere 1000 lira, baş öğretmenlere ise 2 bin lira maaş artışı yapılacak.
Title
Öğretmenlerle ilgili yeni düzenlemenin ayrıntıları Meclis'e sunulunca netleşecek.
Yeni düzenlemeye göre kim kaç para maaş alacak
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın müjdesini verdiği pratisyen hekimlere 2 bin 500 lira, uzman hekimler ve diş hekimlerine 5 bin lira ek gösterge zammını öngören teklif kabul edildi. Peki kim kaç para maaş alacak? Yapılan düzenlemeye göre uzman ve pratisyen hekimlerin yeni yılda alacakları maaşlar şöyle olacak:


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.