Gündem Akıllı mobilyalar gençleri sevindirdi

Akıllı mobilyalar gençleri sevindirdi

Kağıthane Belediyesi, her geçen gün artan akıllı telefon kullanıcıları ile ortaya çıkan şarj sorununa yenilikçi bir çözüm getirdi. Parklardaki şehir mobilyaları USB ile çalışan tüm cihazları şarj etme imkânı sunuyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​Akıllı mobilyalar gençleri sevindirdi
Akıllı Şehir Mobilyaları Projesi, Kağıthane Meydanı’nda hayata geçti.

Kağıthane Belediyesi, her geçen gün artan akıllı telefon kullanıcıları ile ortaya çıkan şarj sorununa yenilikçi bir çözüm getirdi. Parklardaki şehir mobilyaları USB ile çalışan tüm cihazları şarj etme imkânı sunuyor. Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in seçim öncesi sözünü verdiği 53 projeden 18. Akıllı Şehir Mobilyaları Projesi, Kağıthane Meydanı’nda hayata geçti.

  • Meydanda bulunan 10 adet dekoratif banka USB girişi eklendi. Böylece Meydan’da vakit geçiren vatandaşların telefon şarjı sorunu çözüldü. Yanısıra Kağıthane Belediyesi, internet kotası sınırlı vatandaşlar için de Meydan’da ücretsiz wifi hizmeti sunuyor. Vatandaşlar telefonlarına gelen otomatik kodu wifi bağlantısına girerek ücretsiz şekilde internete erişebiliyor. Projeden en çok İnterneti daha aktif kullanan gençlerin memnun kaldığı gözlendi.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.