Gündem ALES giriş belgeleri erişime açıldı

2018-ALES/3 sınav giriş belgeleri erişime açıldı! ÖSYM ALES giriş belgesi ekranı

ALES giriş belgeleri erişime açıldı

ÖSYM, 18 Kasım'da yapılacak ALES giriş belgelerini erişime açtı. 2018-ALES/3'e girecek adaylar, sınav giriş belgelerini kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek.

Haber Merkezi AA
Arşiv
Arşiv

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), 18 Kasım'da yapılacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (2018-ALES/3) girecek adayların sınav giriş belgeleri erişime açıldı.

ÖSYM'nin internet sitesindeki duyuruya göre, 18 Kasım'daki 2018-ALES/3 adaylarının, sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesini, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edinebilecek.

Öte yandan, adaylara saat 10.00'dan sonra sınavın yapılacağı binalara alınmayacakları ve fotoğrafsız nüfus cüzdanı ile sınava kabul edilmeyecekleri uyarısı yapıldı.

ÖSYM KPSS ortaöğretim sonuçlarını açıkladı
GÜNDEM
ÖSYM KPSS ortaöğretim sonuçlarını açıkladı

KPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak?
GÜNDEM
KPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.