Gündem Ankarada tedirgin eden görüntü Obruğun ardından şimdi de yarık oluştu

Ankara'da tedirgin eden görüntü: Obruğun ardından şimdi de yarık oluştu

Ankara'nın Polatlı ilçesindeki bir tarlada geçen haftalarda meydana gelen obruğun ardından aynı mahallenin farklı bir bölgesinde yüzey yarıkları oluştu. Uzmanlara göre; oluşan yarıklar ve ortaya çıkan yüzey kırığının, bölgede son yıllarda yeraltı su seviyesinin hızla çekilmesi nedeniyle oluştuğu yönünde.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Ankarada tedirgin eden görüntü: Obruğun ardından şimdi de yarık oluştu
Polatlı’da oluşan yüzey yarıkları dikkat çekti

Polatlı'ya bağlı Hacıosmanoğlu Mahallesi'nde bir tarlada geçtiğimiz hafta meydana gelen obruğun ardından bu defa aynı mahallenin farklı bir bölgesinde yüzey yarıkları oluştu.

Oluşan yüzey yarıklarının ardından Hacıosmanoğlu Mahallesi ile çevre mahalleler tedirgin oldu. Yetkililer oluşan yüzey yarıklarının bölgede son yıllarda yer altı su seviyesinin hızla çekilmesinden kaynaklandığını bildirdi.

Konya'dan sonra şimdi Ankara'da! Buğday tarlasının ortasındaki ‘obruk’ korkuttu: Büyümeye devam edecek
GÜNDEM
Konya'dan sonra şimdi Ankara'da! Buğday tarlasının ortasındaki ‘obruk’ korkuttu: Büyümeye devam edecek

“Yer altı suları çekiliyor”

Uzmanlara göre; oluşan yarıklar ve ortaya çıkan yüzey kırığının, bölgede son yıllarda yeraltı su seviyesinin hızla çekilmesi nedeniyle oluştuğu yönünde. Vatandaşlar, Hacıosmanoğlu Mahallesi'nde oluşan yarık ve ortaya çıkan yüzey kırığı ile ilgili Ankara İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün çalışma ve ileriye dönük bilgilendirme yapmasını istiyor.

Öte yandan aynı bölgede Sinanlı Mahallesi'nde de bir tarlada yüzey kırığının oluştuğu öğrenildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.