Gündem Aramıza fitne sokmak istiyorlar

Aramıza fitne sokmak istiyorlar

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Katar’da yaşanan krizi bahane ederek Türkiye ile Arap dünyası arasanı nifak sokmak isteyenler olduğunu söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Aramıza fitne sokmak istiyorlar
İbrahim Kalın

Kalın, İstanbul’da Arap Gazeteciler Evi Derneğinin iftarına katıldı. Burada davetlilere seslenen İbrahim Kalın, Körfez’de yaşanan Katar krizini değerlendirdi.

Katar ile dört Arap ülkesi arasında başlayan kriz, yaklaşık 15-20 gündür devam ettiğini anımsatan Kalın şunları kaydetti: Türkiye’nin çabaları da devam ediyor. Özellikle bu krizin aşılmasına yönelik çabalarımızı, bir başka bağlamda değerlendirmeye ve bunun üzerinden Türkiye karşıtı kampanya yürütmeye çalışan bazı çevrelerin olduğunu biliyoruz. Özellikle bazı sosyal medya mecralarında ‘Türkiye niye bu işe böyle giriyor?’, ‘Türkiye oyun bozanlık yapıyor’, ‘Türkiye taraf tutuyor’ gibi birtakım algıların yayılmaya çalışıldığını görüyoruz. Türkiye ile Arap dünyası arasındaki ilişkileri bozmak için aramıza fitne sokmak için birilerinin devreye girdiğini görüyoruz. Bu tür algı operasyonlarına karşı teyakkuz içinde olalım.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.