|
Gündem

Artuklu Belediyesinden Personellere Ek Zam

Artuklu Belediyesi ile Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan toplu sözleşmede, ek protokol imzalanarak çalışanlara zam yapıldı.

Haber Merkezi
13:42 . 1/03/2023 Wednesday
Diğer
Artuklu Belediyesinden Personellere Ek Zam

Artuklu Belediyesinden Personellere Ek Zam

İmza törenine Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, Hak-İş Mardin Şube Başkanı Aziz Adıbelli, Belediye Meclis Üyeleri ile belediye çalışanları katıldı.

En son Ekim 2022 yılında imzalanan sözleşmeyle birlikte 6 ay içinde toplam %100’ün üzerinde zam alan belediye işçileri, törenin yapıldığı salonda Başkan Tatlıdede ve ekibine teşekkür etti.

Ek Protokolle %25’lik bir zammın daha yapılarak her zaman personellerinin yanında olduklarını ifade eden Başkan Tatlıdede, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz Ekim ayında bir toplu iş sözleşmesi protokolü imzalamıştık. Ancak gelişen ekonomik nedenlerden dolayı personelimizin refah seviyesini yükseltmek için ortak bir karar alarak ek protokol imzaladık. Daha önce %65 zam yapmıştık, bugün de yapılan ek protokolle %25’lik zam daha yapıldı. Böylelikle toplamda 6 ay içinde %100’ün üzerinde bir zam yaptık. Personellerimize hayırlı uğurlu olsun. Bizler daima onların yanındayız. Onların emekleri ve çabaları bizim için çok kıymetlidir.”


#mardin
#artuklu
#zam
7 months ago
default-profile-img