GündemAyak uyduramayankoltuğunu bıraksın

Ayak uyduramayan koltuğunu bıraksın

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş, teşkilatlardaki yenilenme kriterlerini açıklayarak, aday olacaklara mesaj verdi: AK Parti kimlik kartını cebine koyan o kimlik kartına yaraşır bir performans göstermeli. Genel başkanına ayak uyduramayan, taşıdığı hassasiyetleri taşıyamayanların kenara çekilmesi gerekiyor.

Fazlı ŞahanYeni Şafak
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş

AK Parti’de, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Bize koltuk sevdalısı değil dava adamı lazım’ sözleriyle işaret ettiği kadroların belirlenmesi için kriterler belirlendi. Bu kapsamda yeni kadrolar AK Parti kimlik kartını bireysel işleri için değil, millet için kullanacak. Bu kriterlere uyabilecek isimler yeni yönetime gelecek.

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, bir grup gazeteciye teşkilatlardaki yenilenme süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“17-25 Aralık süreci, 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra biz daha titiz daha dikkatli olmak durumundayız” diyen Ataş, “Çünkü AK Parti Türkiye’nin omurgasıdır. Teşkilatlar da AK Parti’nin omurgasıdır. Çünkü 15 yıllık iktidarlarımızın döneminde Türkiye’ye çok büyük hizmetler yapmış bir siyasi hareketiz. Dolayısıyla kongre süreçlerimizle başta Genel Başkanımız Tayyip Erdoğan ve onun yol arkadaşlarına ayak uyduran bir yapıyı kongrelerde ayakta tutmaya, genel başkanımıza ayak uyduracak kadroların iş başında olmasını sağlamaya mecburuz” dedi.

HASSASİYETLERİMİZ BELLİ

Erdoğan’ın metal yorgunluk açıklamasında kastettiği durumun açık olduğunu vurgulayan Ataş, “AK Parti’nin kuruluşundan bugüne kadarki süreç içerisinde Genel Başkanına ayak uyduramayan, genel başkanın taşıdığı hassasiyetleri taşıyamayan, genel başkanının üzerinden yük alamayan kim varsa bunlar hepsi metal yorgunluk içerisindedir” diye konuştu.

PARTİ KİMLİĞİ MESAJI

AK Parti yönetimlerinde görev yapanların şanslı ve kısmetli insanlar olduğuna dikkati çeken Ataş, “Türkiye’de her alanda hizmet yapmayı başarmış Türkiye’de hizmetler noktasında tarih yazmış bir partiyiz. Bu anlamda o şansı yaşayan insanların da bu sorumluluk içerisinde siyaset yapma zorunluluğu vardır. AK Parti yönetim kurulu kimlik kartınızı cebinize koyduğunuz zaman o kimlik kartına yaraşır bir performans sergilemelisiniz. Yoksa o kimlik kartını sadece kendi ihtiyacınız olan yerlerde kullanmanın bir anlamı yoktur. Bu kimlik kartını millet için kullanmak, ülke için kullanmak zorunluluğu var” ifadelerini kullandı.

HEDEFLER İÇİN DİNAMİK KADROLAR

Ataş, 2023-2053-2071 hedeflerini hatırlatarak, “Bu yolculuğa herkesin ayak uydurması gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanımız, genel başkanımız nasıl bir performans ile heyecanla çalışıyorsa, partinin tüm kademeleri buna ayak uydurmak zorundadır. Ayak bağı olma durumunda değildir. Genel merkezinden sandık teşkilatına kadar herkes o performansa ayak uydurmak zorunda. Türkiye’nin gerçekleştirmek istediği hedefleri yakalayabilecek kadrolar AK Parti kadrolarıdır. Onun için kadrolarımızı dinamik tutmaya mecburuz. Yorgunluk hisseden ve yorulmuş olan arkadaşlarımızın da bu nöbet değişiminde anlayış göstermeleri gerekir. Kendiliğinden kenara çekilmeleri gerekir ki aşkı ve heyecanı olan, milletin her kesimini kuşatan insanlarla birlikte bu yolculuğu sürdürebilelim” diye konuştu.

ÖNERİLEN VİDEOLAR
Altınordulu futbolcudan fair-play örneği
'İyi birey, iyi futbolcu, iyi vatandaş' sloganıyla örnek futbolcu yetiştiren Altınordu'da, fair-play örneği sergilendi... Bu ve daha fazlası için Bunu Gördünüz Mü?


Metrobüste kuyruk çilesine son
Türk mühendislerden devrim gibi uygulama: Elektronik Biletleme Sistemi ulaşımda çığır açacak.


ÖSO'nun Kürt savaşçılarından Afrin'e mesaj var
TSK'nin Zeytin Dalı Harekatı'na destek veren ÖSO'nun Kürt savaşçıları Azez'deki cephe hatlarından Afrin halkına mesaj gönderdi.
Almanya'da PKK yandaşları Türk yolculardan dayak yedi!
Almanya'da Hannover Havaalanı'nda terör yandaşı yaklaşık 200 kişilik grup ellerindeki örgüt sembolleriyle kargaşa çıkardı.
Check-in yapmak isteyen Türk vatandaşları ile terör yandaşları arasında büyük bir kavga çıktı. Olay yerine 20 ambulans gönderildi.
Dünyadan Mehmetçiğimize ‘sefer ve zafer’ duası
Türkiye'nin güney sınırını korumak için başlattığı 'Zeytin Dalı Harekâtı'nda başarılı olması için dünyanın dört bir yanında dua ediliyor. Afrika'dan Balkanlara eller, Türk askerinin zaferi için semaya yükseliyor...

ÖSO'dan Kürt halkına emanname: Güvende olacaksınız!
Afrin'i terör örgütü PYD/PKK'dan arındırmak için başlatılan 'Zeytin Dalı Harekatı' kapsamında TSK'ya destek veren ÖSO, aldığı köylerde Kürt halkına 'güvendesiniz' mesajı verdi. ÖSO komutanı, halka seslendi, "Bir şeye ihtiyacınız olursa bana gelin, kimse size zarar vermeyecek" dedi.
Filistinli küçük Ziyad'dan liderlere 'Erdoğan' çağrısı
3 yaşındaki Filistinli YouTuber Ziyad, dünya liderlerine seslendi: “Kudüs'ü satmayan, Filistin'in yanında duran tek lider, Recep Tayyip Erdoğan. Devlet yöneticiliğini ondan öğrenin"
Afrikalı miniklerin 'Zeytin Dalı' duası
Afrikalı çocuklar ellerindeki Türk bayrağıyla Zeytin Dalı Operasyonu için Türkiye'ye dua etti.
Tanklarımız sloganlar eşliğinde Afrin'e ilerliyor
Zeytin Dalı Harekatı'nın ikinci gününde Türk tankları, sınırın sıfır noktasına sevk edildi. Hatay sınırında vatandaşların sevgi gösterileri ile karşılanan Mehmetçikler tezahüratlar eşliğinde sınıra hareket etti. Mehmetçik de kendilerine sevgi gösterisinde bulunan halkı selamladı.
Mete Yarar ile Afrin Operasyonunun şifreleri
Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar'ın anlatımıyla bütün cepheleriyle Afrin operasyonunun şifreleri...
Bu kez Erdoğan salonu alkışladı
Kütahya'da partisinin il kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salondaki vatandaşları alkışladı.
Metalleri oyun hamuru gibi büküyor
Mobibieger isimli bu hidrolik makine metallere adeta oyun hamuru gibi şekil veriyor.
Emekliler dikkat! Son 10 gün
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından, kamuda 30 yılın üstünde hizmeti olan 233 bin emekliye toplam 1 milyar liradan fazla ödeme yapıldı. Yaklaşık 450 bin emekliyi ilgilendiren imkandan yararlanmak isteyenlerin 29 Ocak'a kadar başvurmaları gerekiyor.
Sıfır rakamını ilk o kullandı: El Harizmi
Cebirin temelini atan ve geliştiren, 'X' bilinmeyenini ilk kullanan Müslüman Alim El Harizmi'nin hayatını bu haftaki Bilime Yön Veren Müslüman Alimler serimizde ele aldık.
İsrail zindanından acı bir çığlık: İsra Ceabis
İşgal altındaki Doğu Kudüs'te yaklaşık iki yıl önce otomobilindeki tüpün patlaması sonucu vücudunun yüzde 60'ı yanan, ancak olayda yakındaki bir İsrail askerinin de yaralanması nedeniyle 11 yıl hapis cezasına çarptırılan Filistinli tutuklu İsra Ceabis yazdığı mektubunda, özel bakım ve tıbbi yardıma muhtaç olmasına rağmen İsrail makamlarınca ihmal edildiğini bildirdi.Nas ve Kevser Surelerini Filistinli Yusuf’tan dinleyelim
Filistinli minik Yusuf'un, Mescid-i Aksa'nın avlusunda Nas ve Kevser Surelerini okuduğu anlar izleyenleri gülümsetti.
PKK'nın korkulu rüyası mavi bereliler sınırda
Türk Silahlı Kuvvetlerinde, karargahlara verilen emir kapsamında sınır birlikleri, olası Afrin operasyonuna yönelik en üst hazırlık seviyesine getirildi. Afrin ve Münbiç'i terörden süpürme harekatına katılacak komandolar uçaklarla Hatay'a sevk ediliyor. Bölgeye sevk edilen birlikler arasında TSK'nın gözde birliklerinden Kayseri Hava İndirme Tugayı ile Kırklareli 55. Mekanize Piyade Tugayı var.
Afrin’e süpürme harekâtı
ABD'nin PYD-YPG ile Suriye'de oluşturmaya çalıştığı terör koridorunun en önemli merkezlerinden Afrin, Türkiye'nin operasyon menzilinde. Türkiye, Fırat Kalkanı ardından kritik bir müdahaleye daha hazırlanıyor. Türkiye'nin operasyona hazırlandığı Afrin'in önemi nedir ve operasyonun nasıl gerçekleşecek?


Öğrenme güçlüğü çekti milyar dolarlar kazandı
67 yıllık hayatına birçok başarıyı sığdıran Richard Branson'a disleksi 5.1 milyar dolar kazandırdı. Branson'ın hayatını Dönüm Noktası'nda ele aldık...


Bu makine şeritleri kendi kendine boyuyor
Şerit boyama makinesi üreten Stim firmasının Kontur 700 isimli modeli herhangi bir sürücüye ihtiyaç duymadan şeritleri boyuyor.