Gündem Eski Bakanın kızı yeni kabinede

Eski Bakanın kızı yeni kabinede

Başkan Erdoğan'ın yeni kabineyi açıklamasının ardından gözler bakanlara çevrildi. Açıklanan isimler arasında en genç bakan olarak dikkati çeken Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk aynı zamanda eski dönemlerde bakanlık yapan bir ismin kızı olmasıyla da öne çıkıyor. Selçuk, kamuoyunun yakından tanıdığı ve geçtiğimiz dönemlerde Kültür ve Turizm Bakanlığı yapmış olan Atilla Koç'un kızı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Atilla Koçun kızı Zehra Zümrüt Selçuk bakan oldu
Kabinenin en genç bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, eski Bakan Atilla Koç'un kızı.

Başkan Erdoğan, bugün öğlen saatlerinde TBMM'de yemin etmesinin ardından akşam saatlerinde Türkiye'yi yönetecek yeni kabineyi de açıkladı.

Kabineyle birlikte Türkiye'nin her alanda daha da ileri taşınacağı vurgusunda bulunan Erdoğan'ın açıkladığı isimler arasında dikkati çekenlerin başında Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk geliyor.

Eski Bakan Atilla Koç'un kızı

1979 Ordu doğumludur. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nin ardından Bilkent Üniversitesi’nde tam burslu ekonomi lisansı öğrenimi gördü. Amerika’da Michigan Üniversitesi’nde ekonomi doktorasına başladı, Teksas Üniversitesi’nde işletme doktorasına devam ederken, aynı üniversitede muhasebe ve enformasyon yönetimi yüksek lisansı da yaptı.

2003-2007 yılları arasında Teksas Üniversitesi’nde araştırma asistanı, 2007’den itibaren İslam İşbirliği Teşkilatı SESRIC’te kıdemli araştırmacı olarak görev yaptı. Halen SESRIC İstatistik ve Enformasyon Direktörüdür.

Bu kurumdaki çalışmaları sırasında toplumsal cinsiyet, demografi, iş gücü, çok boyutlu yoksulluk ölçümleri, eğitim ve inovasyon, bilgi performans sistemleri, bankacılık ve finans, kalkınma yardımları gibi alanlarda faaliyet yürüttü. Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine yönelik birçok projenin ve kapasite geliştirme programının koordinatörlüğünü yaptı.

Çok sayıda Türkçe ve İngilizce yayını bulunmaktadır. Yerli ve yabancı üniversitelerden dereceler, burslar, sertifikalar almıştır.

KADEM Ankara Temsilciliği ve Denetleme Kurulu Üyeliği, Kadın Birliği Platformu Üyeliği, Satrançla Büyüyorum Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bilkent Üniversitesi Mezunları Derneği Üyeliği bulunuyor.

İngilizce biliyor. Evlidir.

Yeni kabine açıklandı
GÜNDEM
Yeni kabine açıklandı

Ruhsar Pekcan bakan olduğunu havaalanında öğrendi
SEÇİM
Ruhsar Pekcan bakan olduğunu havaalanında öğrendi

Yeni kabinede 2 kadın bakan yer aldı
GÜNDEM
Yeni kabinede 2 kadın bakan yer aldı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.