Gündem Bağcılar yüzünü gençlere dönüyor

Bağcılar yüzünü gençlere dönüyor

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ustalık döneminde hayata geçireceği projeleri kamuoyuna açıkladı. Yeni Gençlik Merkezi’nden Şehir Kütüphanesi’ne kadar çok sayıda dev eseri anlatan Çağırıcı, “Projelerimizin yüzde 70’e yakını gençlere dönük. Onlar hayal edecek, düşlerini tasarlayacak biz de hayata geçireceğiz” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Lokman Çağırıcı
Lokman Çağırıcı

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Bağcılar’dan Cumhur İttifakı adayı olan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, üçüncü dönemdeki projelerini anlatmak için basın mensuplarıyla bir araya geldi. Halk Sarayı’nda düzenlenen “Proje Tanıtımı” toplantısında Çağırıcı önce 12 yıllık Belediye Başkanlığı dönemindeki hizmetlerini ardından da önümüzdeki döneme ilişkin her kesime hitap eden plan ve projelerini sinevizyon eşliğinde görsel sunumla anlattı.

MUTLU, HUZURLU VE GÜVENLİ

Ustalık dönemine yakışır bir hazırlık yaptığını söyleyen Çağırıcı, “42 yıllık Bağcılarlı, 32 yıllık siyasetçi ve 12 yıllık bir belediye başkanı olarak bütün amacım yarınlara mutlu, huzurlu ve güvenli Bir Bağcılar bırakmak. Toplumun her kesimine yönelik hizmetlerimiz var ama önceliğini yarınlarımızın sahibi olan gençlere verdik. Projelerimizin yüzde 70’e yakını gençlere yönelik. Onlar hayal edecek, düşlerini tasarlayacak biz de hayata geçireceğiz. Bağcılar’ın geleceğine gençlerin heyecanı ve kararlılığı yön verecek. İnanıyorum ki bizim projelerimizle gençlerin de çabasıyla Bağcılar, sanattan spora kadar bütün dallarda bir Gençlik Şehri olacak” dedi.

İşte Çağırıcı’nın devam eden çalışmalarla; 2019-2024 dönemine ilişkin hayata geçirilmesi planlanan projeleri:

  • Bağcılar’a ikinci gençlik merkezi
  • Bağcılar, her yıl üniversite sınavına hazırlıktan tiyatroya kadar 24 ayrı branşta 7 bin kişinin kurs gördüğü Bağcılar Belediyesi Gençlik Merkezi’nin daha modern ve büyük binasına kavuşuyor. Büyük oranda tamamlanan merkezde öğrenci yurdu da bulunuyor. Yeni yapılacak Kongre ve Turizm Merkezi hem ulusal hem de uluslararası; bilimsel, akademik programlar düzenlenecek. Yaşlı, kimsesiz ve bakıma muhtaç vatandaşlar için de Yaşlı Bakım Merkezi açılıyor.
  • Şehir Kütüphanesi 24 saat açık
  • Bağcılar Meydan’a 5 katlı kütüphane yapılacak. Çocuklar için, gençler için ve yetişkinler için ayrı ayrı olacak. Donanımlarıyla beraber 24 saat açık olacak. İçerisinde tiyatro salonu da olacak. Ayrıca 27 bin 990 üye sayısıyla İstanbul’da üye sayısı bakımından 3. sırada yer alan kütüphanenin de bulunduğu Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi yenileniyor. Hürriyet Mahallesi’nde yapılacak Güneşli Kültür Merkezi, zeminden çatıya etkinlik alanlarıyla donatıldı.
  • Amfitiyatro sanatın hizmetinde
  • Yakın zamanda hayata geçecek olan amfitiyatroda 2 bodrum kat, zemin ve teras katı bulunuyor. İçinde 147 kişilik sinema salonu, 216 kişilik konferans salonu, 1500 kişilik amfitiyatro salonu, 200 kişilik restoran, sergi, sahne ve fuaye alanı yer alan amfitiyatro, bölgenin bu alandaki ihtiyacını karşılayacak. Yeni dönemde hizmete geçecek olan Çocuk Kulübü Merkezi’nde çocukların yaş ve gelişimlerine göre yeteneklerinin desteklenmesi sağlanacak.
  • Spor parkında her spor dalı var
  • 100 bin metrekare üzerine kurulacak Spor Parkı ve Stat projesinde tenis kortu, 2 futbol sahası, voleybol sahası, 3 halı saha, motokros ve koşu parkurları yer alacak. Uluslararası Okçuluk ve Buz Hokeyi Spor Kompleksi açılıyor. Ayrıca aynı binada fitness salonu, judo-karate, güreş, eskrim eğitim salonu, buz pisti ve jimnastik salonu da bulunacak. Ayrıca ilçede 8 adet havuzumuz hizmet verirken 2 adet yüzme havuzu inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.
  • Belediye binası yaşam alanı gibi
  • Yakın zamanda açılacak olan hizmet binasının en dikkat çeken özelliği ise yeşile ayrılan alanın büyüklüğü. 23 bin metrekare arazi üzerine kurulan binanın çevresinde 19 bin metrekarelik yeşil alan var. Binada yine 450 kişilik konferans salonu da hizmet verecek. Öte yandan evlilik törenlerinin nezih bir ortamda gerçekleştireceği 2050 kişilik saray inşa ediliyor. Yeni yapılarda otopark zorunluluğu koyulan ilçede tamamlanan 1874 araçlık 11 otopark bulunuyor.

Bağcılar İstanbul’un merkezi
GÜNDEM
Bağcılar İstanbul’un merkezi
42 köy teröristlerden kurtarıldı

42 köy teröristlerden kurtarıldı

​Barış Pınarı'nda teröristlerden temizlenen bölgeler artıyor.
Tel Abyadın temizlenmesi an meselesi

Tel Abyad'ın temizlenmesi an meselesi

TSK ile SMO, güneyden ve doğudan kuşattığı şehre ilerliyor.
24 terörist teslim oldu

24 terörist
teslim oldu

​Barış Pınarı'nda güvenlik güçlerine teslim olan teröristler görüntülendi.
Karayılan koalisyon güçlerine yalvardı

Karayılan koalisyon güçlerine yalvardı

Köşeye sıkışan teröristler için koalisyon güçlerine 'hava sahasını kapatın' diye mesaj yolladı.
Teröristler yine sivilleri hedef aldı

Teröristler yine sivilleri hedef aldı

​Bozgun uğrayan YPG/PKK'lı teröristler havanla sivillere saldırıyor.
Suluk da temizlendi

Suluk da temizlendi

​Barış Pınarı'nda bir belde daha teröristlerden kurtarıldı.

Harran'a kardeş Alberobello

Harran'a kardeş Alberobello

İtalya'nın güneyinde küçük bir kasaba.
Arap medyasından skandal kurgu

Arap medyasından skandal kurgu

​Al Arabiya muhabiri Suudi kanalının kara propaganda çabasını gözler önüne serdi.
Otomobilin içindeki<br>şoke eden detay

Otomobilin içindeki
şoke eden detay

Hurdaya dönen araçta aynı aileden 3 kişi öldü.

480 terörist etkisiz

480 terörist etkisiz

​Milli Savunma Bakanlığı, harekatta etkisiz hale getirilen terörist sayısını açıkladı.
650 lira <br>destek verilecek

650 lira
destek verilecek

​0-60 ay arası bebeği olan anneleri sevindiren haber.
Japonya'yı Hagibis kasırgası vurdu

Japonya'yı Hagibis kasırgası vurdu

​Yerleşim yerleri sular altında kaldı.
Esefle kınıyorum

Esefle kınıyorum

​Oktay, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın Barış Pınarı açıklamasına tepki gösterdi.
Soruşturma yok

Soruşturma yok

UEFA'dan 'asker selamı soruşturması' iddialarına yalanlama geldi.
Eğitime<br>3 gün ara verildi

Eğitime
3 gün ara verildi

​Teröristlerin sivilleri hedef aldığı Mardin'e okullar tatil edildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.