Gündem Bahçeli Mansur Yavaş benim başkanım değil

Devlet Bahçeli Mansur Yavaş cevabı - Mansur Yavaş benim belediye başkanım değil

Bahçeli: Mansur Yavaş benim başkanım değil

MHP Lideri Bahçeli, TBMM Başkanı Şentop'u makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bahçeli, Mansur Yavaş'ın Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilerek mazbatasını almasına yönelik bir soruya, "Mazbatayı almıştır ama vicdanlarda beraat etmemiştir. Benim belediye başkanım değil" yanıtını verdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Mansur Yavaş ve Devlet Bahçeli.
Mansur Yavaş ve Devlet Bahçeli.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'u ziyaretinin ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Geride kalan seçim sürecini, Ankara'daki sonuçları ve İstanbul'da süregelen durumu değerlendiren Bahçeli'nin Mansur Yavaş hakkındaki bir soruya verdiği yanıt gündem oldu.

Bahçeli'den Mansur Yavaş çıkışı: Aklanmadan benim başkanım olamaz
OYNAT 00:37
Bahçeli'den Mansur Yavaş çıkışı: Aklanmadan benim başkanım olamaz
31 Mart yerel seçimleri sonrası YSK tarafından mazbatası verilen Mansur Yavaş hakkında konuştu. Devlet Bahçeli, ''Mazbata başka beraat etmek başka. Aklanmadan paklanmadan mazbatayı almış bir belediye başkanı olarak görürüz. Ama 'benim belediye başkanım' diyemem.'' dedi.

Mansur Yavaş benim belediye başkanım değil

Ankara'daki seçimleri kazanan ve mazbatasını alarak göreve başlayan Mansur Yavaş ile ilgili geçmiş dönemlerde yaptığı açıklamalar hatırlatılarak sorulan bir soruya Bahçeli, "Mazbata başka beraat etmek başka. Aklanmadan paklanmadan mazbatayı almış bir belediye başkanı olarak görürüz. Ama 'benim belediye başkanım' diyemem" yanıtını verdi.

Bahçeli'den FOX TV muhabirine: Tilkilik peşindesiniz
GÜNDEM
Bahçeli'den FOX TV muhabirine: Tilkilik peşindesiniz

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.