Gündem Bahçeliye 121 yıllık tabanca hediye edildi

Devlet Bahçeli'ye 121 yıllık silah - Bahçeli hangi silahı kullanıyor - Atatürk'ün silahı Hareketli Nagant

Bahçeli'ye 121 yıllık tabanca hediye edildi

MHP lideri Bahçeli'ye 121 yıllık tabanca hediye edildi. Mustafa Kemal Atatürk’ün de beylik tabanca olarak kullandığı hareketli nagant tipi silah, Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın tarafından takdim edildi. MHP’nin kuruluşunun 50. yılı nedeniyle Yalçın ailesi tarafından verilen silahın kurşunları da orijinal.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Semih Yalçın tarafından özel bir paket içerisinde Bahçeli'ye hediye edilen tabanca.
Semih Yalçın tarafından özel bir paket içerisinde Bahçeli'ye hediye edilen tabanca.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye, Mustafa Kemal Atatürk’ün de beylik tabanca olarak kullandığı “Hareketli Nagant” hediye edildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçın ve ailesi tarafından Bahçeli'ye hediye edilen silahın yaşı 1 asırdan fazla. Belçika yapımı silah tamı tamına 121 yıllık.

Yalçın tarafından hediye edilen silah bir dönemin en ünlü markaları arasında yer alıyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün de beylik tabancası olarak kullandığı ‘Hareketli Nagant’ halen Samsun’daki müzede sergileniyor.

En değerli silahlar arasında gösteriliyor

Atatürk’ün silahı Rus yapımı olarak bilinirken MHP Liderine hediye edilen Belçika yapımı ‘Hareketli Nagant’ 121 yaşında ve koleksiyon değeri bulunuyor. Yalçın ailesi tarafından MHP Liderine 50. Yıl hatırası olarak hediye edilen silahın mermileri de orijinal.

Hediye silahın dünyada bu güne kadar üretilen en değerli tabancalardan biri olduğu kaydedildi.

‘Hareketli Nagant’ özellikle koleksiyoncuları tarafından şimdiye kadar üretilen en değerli silahlar arasında gösteriliyor.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.